Trabzonspor'un üstünde durduğu rezerv lig uygulaması hayata geçiyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ilk çalışmalarından biri uzun süredir üzerinde durulan rezerv lig uygulamasını hayata geçirmek oldu. Alt yapı çalışmalarına başlanan ligin kısa süre içinde uygulanmaya başlanacağı da öğrenildi. Fakat bu rezerv lig nasıl olacak, Avrupa’daki gibi B Takım niteliği taşıyacak mı?

TFF-7

Rezerv Lig bir nevi 21 yaş üstü olan ve artık alt yapı kategorilerinde oynayamayan oyunculardan oluşan bir lig olacakken, kulüplerin a takımlarında yer alan form düşüklüğü taşıyan bazı oyuncularda belirlenen kontenjana göre bu ligde oynayabilecek fakat kulüplerin en büyük endişesi özellikle A Takım için transfer edilmiş oyuncuları, form artırmak ya da oyundan uzak kalmaması adına bu ligde oynamaya ikna edebilmek.

Trabzonspor Transfer Gündemindeki Oyunculardan Yeşil Işık Trabzonspor Transfer Gündemindeki Oyunculardan Yeşil Işık

ahmet ağaoğlu transfer trabzonspor

Alt liglerde Rezerv Lig’den etkilendi

Özellikle Trabzonspor alt yapısından yetişen oyuncular eğer o dönem için A Takım’da düşünülmüyorsa, alt lig kulüpleri oyuncuları kiralama ya da satın alma opsiyonları ile renklerine bağlıyordu fakat rezerv lig uygulamasının gelmesi ile birlikte tüm alt yapı oyuncuları görüştükleri kulüplere beklemek istediklerini belirterek, Trabzonspor’un seçimini bekleme kararı aldı, bu süreç kamp hazırlığı yapan alt lig kulüplerini bir hayli etkiledi.