Türkiye spor camiasının uzun süredir gündeminde olan Rezerv Lig konusuna TFF son noktayı koydu. Türkiye Futbol Federasyonu rezerv lig projesinin önümüzdeki sezon uygulanacağını söyledi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nunda olağan kongrede deli getirdiği Rezerz Lig konusunda TFF'de açıklama geldi. U19 Ligleri'nin kaldırılması sonrası gündeme gelen rezerv lig projesi bu sezon itibari ile hayata geçiyor.

Sahadaki başarısızlığa siyaset üzerinden tepki göstermek akıl tutulmasıdır Sahadaki başarısızlığa siyaset üzerinden tepki göstermek akıl tutulmasıdır

TFF'den yapılan açıklamaya göre;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Sayın Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva’da bir toplantı gerçekleştirmiştir. Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmeler sonucunda aşağıdaki kararları almıştır:

  • 1. 2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig’in kurulmasına karar verilmiştir. 
  • Buna göre Rezerv Lig müsabakaları; Süper Lig ’de bulunan 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir. 
  • Rezerv Lig müsabakalarında, Kulüplerin A Takım Listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir. 
  • Sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacaktır.  
  • Rezerv Lig’e ilişkin diğer hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir.