Geçirdiği sağlık sorunları sebebiyle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören yazar Rasim Özdenören, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Rasim Özdenören'in hayatını kaybettiği açıklandı. "Güzel 7 Adam"ın son temsilcisi Özdenören, kronik rahatsızlığı nedeniyle önceki akşam yoğun bakıma alındı. Yaklaşık bir ay önce vücudundaki enfeksiyon nedeniyle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde gözlem altında tutuldu. Özdenören'in naaşı yarın (24 Temmuz) Eyüp Sultan Camii'nden çıkarılacak.

Rasim Özdenören kimdir Kaç yaşında, Ne zaman öldü-2

Rasim Özdenören kimdir?

Rasim Özdenören, 20 Mayıs 1940 tarihinde Kahramanmaraş'ta doğdu. Şair Alaaddin Özdenören ile ikiz kardeştir. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başladı. 1967'den 1970 yılı arası hukuk fakültesinde okudu ve mezun oldu.

İşsizlik rakamları açıklandı! İstihdamda düşüş var İşsizlik rakamları açıklandı! İstihdamda düşüş var

Rasim Özdenören kimdir Kaç yaşında, Ne zaman öldü-1

Yazar Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti

Meslek hayatına katkıda bulunmak ve yüksek lisans yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Burada yaklaşık 2 yıl kaldı. Özdenören daha sonra Türkiye'ye döndü. 1975 yılında Kültür Bakanlığı Bakan Danışmanı olan Rasim Özdenören, 3 yıl boyunca aynı kurumda müfettiş olarak çalışmaya devam etti. Daha sonra yazar olmak için işinden ayrıldı. 1980 yılında Kültür Bakanlığı'ndaki görevine geri dönen Rasim Özdenören, 1981 yılında Yayın Temsilciliği Daire Başkanı oldu. Alanında sürekli yükselişe geçen Özdenören, 1984 yılında Genel Sekreter Yardımcısı, 1988 yılında Genel Sekreter olarak görev yapmıştır. 2004 yılında emekli oldu.