Beşikdüzü Belediye Başkanlığımdan yazılı bir açıklama geldi. Uzun açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hal böyleyken Günebakış Gazetesinin, ‘Kitap fuarında fiyasko’ başlığı ile yaptığı haberin gerçekle alakası yoktur. Bu haber herkes tarafından yadırgandı. İşin gerçeği bu değildir. Günebakış Gazetesinin şimdiye kadar yapmış olduğu yaptığı yanlı, taraflı, art niyetli haberciliğin tipik bir örneğidir. Kendilerini kınıyorum. Günebakış Gazetesi sadece bu haberi ile değil, geçmişte yaptığı bir çok haberlerle beraber bu bölgenin, Trabzon’un ve basın aleminin yüzkarasıdır. Şiddetle kınıyorum.” 

Beşikdüzü Belediyesinin organize ettiği fuarla ilgili “fiyasko” haberimiz Başkan Ramis Uzun’u çok kızdırmış. Hem öyle kızdırmış ki Trabzon’un en başarısız ve Beşikdüzü gibi bir ilçeyi yönetemediğini ortaya koyduğu için günebakış’a “Basın aleminin yüz karası” diyebiliyor. Biz kendilerinin Beşikdüzü’nü perişan ettiği için Belediye Başkanlarının yüz karası olup olmadığını sorgulamayacağız. Haddimize de değil. Ama belli ki haberimizi normal bir saatinde okumamış. Bir diğer ifadeyle muhtemelen okurken anlama duygu ve güdüleri sorunluymuş. Zira haberi biz üretmedik Biz haberi fuara katılanları konuşturarak verdik. Fuara katılanlar ne demişlerse onları kaydettik. Ancak Başkan Ramis Uzun’un derdi beceriksizliklerini ve yönetememe erkini yalnızca günebakış yazdığı için bizi kınıyor. Kınamaya devam etsin. Ama bilsin ki yalnız onu yazmıyoruz. Kendileri gibi yanlış yapan her başkanı yazıyoruz.

Trabzon'da deniz kazasında şehit olan 38 vatandaş anıldı Trabzon'da deniz kazasında şehit olan 38 vatandaş anıldı

Garip olan bir şey daha var. Ramis Başkanı Beşikdüzü seçti. Buna saygılıyız. Lakin başkanlık yapamadığını göremiyor mu? Susması gerektiği yerde bile konuşarak kendini hatırlatmasını algılayamıyor mu? Daha fazlasına gerek yok. Ümit ederiz ki fuarla ilgili görüşlerini açıklayan yayınevleri de Ramis Uzun’un normalken söylemediğine inandığımız bu sözlerine bir cevap gelir.