Trabzon’da 24 STK ortak basın açıklaması yaparak Boğaziçi provokasyonunu eleştirdi. Açıklamada, “Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkan ahmaklar gerekli dersleri alacaktır” denildi.

HABER: Songül MAZLUM

Trabzon ’da Doğu Karadeniz Akıncılar Derneği, Karadeniz Uluslararası Öğrenciler Derneği, Birlik Vakfı, Genç Ensar, Cihannuma, Genç MÜSİAD, Mutlu Aileler Derneği, Milli Türk Talebe Birliği, Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği, Medine Vakfı, Trabzon Kudüs Kardeşlik Derneği, Genç İHH, Trabzon İHH, Trabzon Kur’an kursları Dernekleri Federasyonu, 28 Şubat Öğrenci Derneği, Hayrat Vakfı, Yeniden Diriliş 2023 Derneği, Trabzon İmam Hatipliler Derneği, Umran kültür ve Medeniyet Hareketi, Reyhan Kültür Vakfı, Müdafa-i İslam Hareketi, İlim Yayma Cemiyeti, Yavuz Selim Vakfı ve Türkiye Gençlik Vakfı temsilcileri, İskenderpaşa Camii’nde Cuma namazının ardından bir araya geldi. 24 STK’nın temsilcileri, Boğaziçi Üniversitesinde Rektör atamasıyla başlayıp, Kabe’ye hakaretle devam eden provokasyona tepki gösterdi. Tepki eylemine AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu da dester verdi.

“BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA”

STK’lar adına ortak basın açıklamasını Milli Türk Talebe Birliği Gençlik Başkanı Furkan Lemahmutoğlu okudu. Lemahmutoğlu, “İnsanlıktan nasibini alamamış kirli zihniyetler, her dönemde sudan bahanelerini fikir özgürlüğü sosuna bulayıp, utanmadan din ve vicdan hürriyetimize saldırmışlardır. Yakın zamanda İslam dininin Kıblesi olan Kabe-i Muazzama’ya yapılan çirkinlik, bardağı taşıran son damladır. Dinimize ve milletimize düşman olan bu aşağılık güruh; toplumun huzur ve güvenliğini bozmanın yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi gibi önemli bir ilim yuvamızın da adını lekelemektedir. Çalışıp didinip yüksek puanlar alıp Boğaziçi üniversitesini kazanarak, memleketine faydalı olmak arzusuyla ter döken Boğaziçili kardeşlerimizin terörize grupların kirli emellerini boşa çıkaracaklarından şüphemiz yoktur.” diye konuştu. 

“AHMAKLAR DERSLERİNİ ALACAKTIR”

Gezi Parkı olaylarında yaşanan provokasyonu da hatırlatan Lemahmutoğlu, “Demokrasi kavramını dilinden düşürmeyen, bir yandan da vandallıkta çığır açan sahtekârlar, bizim gençliğimizi peşlerinden sürükleyemezler. İki bin yıldan fazla devlet geleneğine sahip olan bir millet çapulculara geçit vermez. Biz ne bu vatanın bekçiliğinden, ne inancımızdan, ne de istikametimiz olan Kâbe’den vazgeçmeyiz. Gezi Parkı’ndan 15 Temmuz’a fitne odaklarının sinsi planlarını suya düşüren ortak aklımız ve vicdanımız bundan sonra da aynı güç ve kararlılıkla görünmez bir kalkan olacaktır. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkan ahmaklar da derslerini alacaktır.” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL TRABZON HABERLERİ

“ORTADA BİR HAKSIZLIK YOK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekçisi olduklarını kaydeden Lemahmutoğlu, açıklamalarını şöyle tamamladı: “Şiddet bir hak arama vasıtası değildir. Kaldı ki ortalıkta bir haksızlık da yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız kanunun kendisine verdiği hakkı kullanarak bir atama gerçekleştirmiştir. Cumhurbaşkanımızın tavizsiz duruşunun destekçisi olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımıza muhalefet etmek adına terörist gruplardan ve sapkınlardan medet uman herkes, tarihin karanlık sayfalarında kaybolmaya mahkûmdur.”

HABER: Songül Mazlum