Altay maçı Trabzon’da oynanacak mı?

Trabzonspor-Fropart TAV Antalyaspor maçının hakemi Atilla Karaoğlan el işaretinin yanlış anlaşılmasından dolayı seyircilerin sahaya indiğini raporunda belirtince Trabzonspor saha kapama ya da seyircisiz oynama gibi ceza almadı.

trabzonspor antalyaspor (1)-1

Maçın son dakikalarında hakem Atilla Karaoğlan’ın el işaretinin yanlış anlaşılmasından dolayı bordo mavili taraftarlar sahaya inmiş Trabzonspor’un 2-3 maç saha kapama cezası alması gündeme gelmişti.

Ancak maçın hakemi Atilla Karaoğlan ve maçın temsilcileri ve gözlemcisinin raporlarında, hakemin orta sahaya doğru yaptığı işaretin yanlış anlaşılmasından dolayı böyle bir gelişmenin olduğu belirtilince Trabzonspor saha kapama ya da seyircisiz oynama cezası almaktan kurtuldu.

BU SORULAR CEVAP BULMALI...

Gözden kaçırmayın

Rafet El Roman’dan şampiyon Trabzonspor'a şarkı! Rafet El Roman’dan şampiyon Trabzonspor'a şarkı!

Hakem, temsilci  ve gözlemci raporlarında ayrıca sahaya yanlışlıkla maçın bitimine 49 saniye kala inen 500 dolayında taraftarların hiçbir oyuncuya fiziki ya da sözlü müdahale de bulunmadığına da yer verildi.

İŞTE PFDK KARARI

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig'de geçen haftanın cezalarını açıkladı. Trabzonspor şampiyonluk maçındaki olaylardan dolayı 600 bin lira ceza aldı.

PFDK'dan yapılan ceza açıklaması şu şekilde:

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 05.05.2022 tarih ve 63 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

9- TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 30.04.2022 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FRAPORT TAV ANTALYASPOR Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu müsabakasında, Kurulumuza yapılan sevk ve sevke konu müsabaka görevlileri raporları doğrultusunda taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 368.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu DERGİLİK DOĞU ALT TRİBÜNÜ H, I, J, K, L, KUZEY KALE ARKASI ALT TRİBÜNÜ H, I, J, K, L ve VESTEL GÜNEY ALT I, J, K, L bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

trabzonspor antalyaspor (2)-1

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, anons sisteminin ev sahibi takımı destekleyici şekilde kullanılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 32.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, kulüp başkanının 1. güvenlik bariyeri dahilinde yayıncı kuruluş haricinde röportaj verilmesinden dolayı Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatının 8/13. maddesi uyarınca 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

BU STATTA MAÇ OYNANMAZ!

Bu arada Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadında maçtan sonra yaşanan kutlamalar nedeniyle oluşan hasarlar nedeniyle Altay maçının başka bir statta oynanması bekleniyor. Statta kale direkleri yerinden oynatılırken oluşan diğer hasarların da bu statta kısa bir sürede maç oynanmasının imkansız olduğu raporu verildi.

trabzonspor antalyaspor (1)-2

TRABZONSPOR TFF’YE RAPOR VERECEK

Bu arada yönetim kurulu statla ilgili hasar tespit çalışmalarını tamamladı. Bu rapor TFF’ye gönderilecek ve Altay maçının İstanbul’da oynanması talep edilecek.