Pençe - Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütünün taciz ateşi sonucu Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre;

Irak'ın kuzeyindeki Pençe - Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK'Lı teröristlerin taciz ateşi sonucu Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek şehit oldu.

Hulusi Akar ve Yaşar Güler'den baş sağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Şehit Batuhan Şimşek için taziye mesajı yayımladı. Bakan Akar, mesajında,dedi.

Bakan Fahrettin Koca "Kitap gibi yönetmenlik" diyerek açıkladı! Bakan Fahrettin Koca "Kitap gibi yönetmenlik" diyerek açıkladı!

Genelkurmay Başkanı Güler ise mesajında, "Kahraman silah arkadaşımıza şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim" dedi. 

Şehadet haberi, İzmir'deki baba evine ulaştı

İstihkam Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek’in (24) şehadet haberi, İzmir’deki ailesine ulaştı.

Şehidin Bornova ilçesi Karacaoğlan Mahallesi’ndeki evine gelen askeri yetkililerce baba Hakan Şimşek’e şehadet haberi verildi. Kars’ta bulunan anne Ayten Şimşek’in ise acı haberi almasının ardından İzmir’e gelmek için yola çıktığı öğrenildi. Şehidin baba evine ve evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, kurulan taziye çadırında Kur’an-ı Kerim okundu. 

"Babası araba aldığını söyleyecekti, şehit haberini aldı"

Şehidin iyi bir insan ve çevresi tarafından da çok sevilen birisi olduğunu söyleyen dayı Selçuk Ulu, “Şehidimiz çok iyi bir insandı, çok üzgünüz. Vatanına milletine çok düşkün, namazını kılan bir insandı. Babasının bugün bir sürprizi vardı ona. Bir araç almıştı kendisine. Babası bugün öğle saatlerinde araç aldığının bilgisini vermek için telefonla onu aradı ama ulaşamadı. Daha sonra ise şehit haberini aldık. 1995 yılında amcamız Tekin Ulu’da Ejder Operasyonları çerçevesinde Kuzey Irak’ta şehit olmuştu. Bizim sülalemizin ikinci şehidi. Vatan sağ olsun” dedi. 12 yaşında bir kız kardeşi olduğu ve bekar olduğu öğrenilen Şimşek’in cenazesinin bugün, Gaziemir 15 Temmuz Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kadifekale Hava Şehitliği’nde defnedileceği öğrenildi.