Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı bugün başladı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, mecliste dolmuş esnafıyla ilgili sorunlarını dile getirdi.

Başkan Zorluoğlu’na Cumhurbaşkanından ödül! Başkan Zorluoğlu’na Cumhurbaşkanından ödül!

GÜNER “PAZARKAPI ESNAFI VE MÜLK SAHİPLERİ ZOR DURUMDA”

Pazarkapı esnafı ve yer sahiplerinin kentsel dönüşümde mağdur olduklarını açıklayan Güner, “Zaman zaman Turgay abi de ben de dile getiriyorum. Sizinle de daha önce konuşmuştuk. Pazarkapı kentsel dönüşüm olayı.. Oradaki esnafımız, yaşayan insanlar, mülk sahipleri bayağı zor durumda. Bakanlığımızla bu konuyu görüştüğünüzü söylemiştiniz. Yakın zamanda bir gelişme oldu mu?” diye sordu.

PAZARKAPI ANKARA’DA ÇÖZÜME KAVUŞACAK

Pazarkapı kentsel dönüşümle ilgili Başkan Zorluoğlu, “Bunla ilgili bir çalışma başlattığımızı daha önce ifade etmiştim. O çalışmayı neticelendirdik. Şimdi onu benim TOKİ  başkanımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla görüşmem gerekiyor. Arkadaşlar o çalışmayı yaptılar. Önümüzdeki ay meclise muhtemelen konuyla ilgili çözüm getirecek, karar almayı gerektirecek konumuz olacak. Mayıs ayı meclisine kadar Ankara boyutunu bitirip burada sizlerle konuyu paylaşacağız. Esnafımız bir ay daha bu haberi bekleyecek. Bir ay içerisinde haberi vereceğiz. ” dedi.