Fenerbahçe, Trabzonspor'un yaptığı pankarttan şikayetçi oldu.

Süper Lig'in 35. Haftasında lider Trabzonspor, Akdeniz kadrosu Antalyaspor'u ağırladı. Şampiyonluk yolunda yalnızca 1 puana ihtiyacı olan bordo-mavililer, mücadeleden 2-2'lik beraberlikle ayrıldı ve 2021-2022 sezonu şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonluk bütün ülkede coşkuyla kutlanırken, maç öncesinde hazırlanan koreografide oluşturulan bir pankart, tartışmalara neden oldu. Pankartta av tüfeğinin namlusuna kanarya koyulması Fenerbahçe'yi rahatsız etti. Suç duyurusunda bulunuldu. Sarı-lacivertliler, maçın hemen ardından reaksiyon göstermişti, bugün ise hukuksal bir adım atıldı. Fenerbahçe alakalı pankartla ilgili bordo-mavililerden şikayetçi oldu.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde: "30 Nisan 2022 tarihinde Trabzonspor ve Antalyaspor arasında oynanan müsabakanın başlangıç düdüğünden önce Trabzonspor taraftarları tarafından açılan;

Trabzonspor yöneticileri ve güvenlik güçleri tarafından stadyuma girişi engellenmeyen pankartta, Fenerbahçemizi temsil eden kanarya figürü av tüfeğinin namlusunda yer alıyordu.

Bu pankart, 4 Nisan 2015 tarihinde futbol takım otobüsümüze yapılan, faillerinin hala bulunamadığı silahlı saldırıya atıfta bulunmakta ve bu hain saldırı meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır.

Bu doğrultuda Türk Ceza Kanunu’nda yer alan; halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, kanunlara uymamaya tahrik, hakaret, 6222 sayılı Kanun’da yer alan tehdit veya hakaret içeren tezahürat, şiddete neden olabilecek açıklamalar şeklindeki düzenlemeler uyarınca İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na 10270651903 iş emri numarası ile suç duyurusunda bulunulmuştur.

Bu konunun takipçisi olacağımızdan ve bu pankartı hazırlayanların, bu pankartı stada sokanların ve buna engel olmayanların en ağır şekilde cezalandırılmaları için elimizden geleni yapacağımızdan Büyük Fenerbahçe taraftarının şüphesi olmasın."

Baş yazarımız Ali ÖZTÜRK pankart tartışmasını şu şekilde yorumlamıştı. Tıkla

Trabzonspor'un şampiyonluk müsabakasında karikatürize edilen bir pankart, Fenerbahçe kulübünün gerçekte ne kadar kötü niyetli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Üç büyük kulübün simgelerinin de olduğu pankartta kulüplerin Trabzonspor'un şampiyonluğunu kabul ettiği, mizah ustalığı ile dile getirildi. Önce Abdullah Avcı figürü çizildi. Avcı figüründe elbette tüfek vazgeçilmez bir parçadır. Aksi halde Avcı olmaz. Balıkçı figürü çizip, aslanı denizde mi yatıracaktı! 

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'un Eski ve Yeni Yıldızı Buluştu Trabzonspor'un Eski ve Yeni Yıldızı Buluştu

Sonuçta kanarya tüfeğin namlusuna konarak şampiyona boyun eğdi. Yoksa kanaryayı Avcının şapkasına mı konduracaktı? Avcı'nın vazgeçilmez parçası olan tüfeği kanaryayı öldürmeye yorumlayan Fenerbahçe yine algı yaratarak tartışmayı futbolun dışına taşımak istiyor.