Milletvekili Muhammet Balta’nın günebakış ve 61medya imtiyaz sahibi Ali Öztürk ile ilgili düşmanca tezviratına Öztürk cevap verdi. Öztürk, kamuoyunda Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlandığı iddia edilen Balta’yı samimiyet testine davet etti. Öztürk, “Şayet samimiysen kamuoyu önüne çık ve ‘Başkanım Murat Zorluoğlu ikinci dönem belediye başkanlığına aday olduğu takdirde ben aday olmayacak, arkasında duracağım’ biçiminde açıklama yapar mısın?” diye sordu.

AK Parti içindeki AKP’li milletvekillerinden Muhammet Balta yine bize sallamış… Kamuoyunda hiçbir karşılığı olmayan…. Partisinin yaptığı anketlerde bile yüzde 3 düzeylerinde çıkan Bay Balta, ne yapsa gündeme gelemiyor. Gariptir ama galiba gündeme gelebilmek için günebakış’ı hedef alıyor. Bu hafta garip bir şey oldu. Günebakış’ı yalnız Bay Balta hedef almadı. Balta ile birlikte CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkanı da günebakış’a ve bize salladı. Biri CHP’li Başkan, diğeri AK Parti içinde AKP’li bir vekil, günebakış’ın gazeteciliği karşısında gazeteyi hedef alarak yerlerde sürünen imajlarını kurtarmaya çalışıyorlar. İkisi de partilerin de yok. İkiside partilerinin sırtında birer yük… CHP’li Beşikdüzü Belediye Başkanı doğrudan hakaret etme yolunu seçti. Konuyu yargıya taşıdığımızdan herhangi bir yorum yapmayacağız. Yargı önünde konuşacağız. Gelelim Bay Balta’nın yeni saldırılarına…

Balta Bakın neler sıralamış… “Trabzon’da müzminleşmiş bir basın kuruluşu var. Çıkarım ve iftiranın merkezi. Önceki belediye başkanımıza 4 sene boyunca iyi diyordu, son bir sene atmadığı iftira kalmadı. Aynı ağız, aynı kalem burada beklediğini bulamayınca, aynı iftiralarla devam etti. Onun iftira attığı insan çok güzel insandır. Onu önce çalışanlarına sorsunlar. Size söylüyorum onun benim hakkımda yazdığı yalanlar benim için şeref madalyasıdır. İyi yazarsa kendinden şüphe duyarım. Ben muhatap bile almıyorum, umurumda da değil, ilgilenmiyorum.”

1-“Trabzon’da bir basın kuruluşu var. Çıkarın ve iftiranın merkezi!..” diyor. 27 yıl siyaset yaptığını söyleyen lakin arkasında hatırlanacağı 7 eser bile bırakamayan Bay Balta’ya soralım. Bu basın kuruluşu sahibi ya da yetkililerinin 27 yılda senden 1 kez olsun talepleri oldu mu? İl Genel Meclisi üyeliği yaptın. Atama ile İl Başkanlığı, Bakan Yardımcılığı, milletvekilliği yaptın. Bu gazetenin sahibi de 30 yıldır bu şehirde gazetecilik ve televizyonculuk yaptı ve yapıyor. Bir kez olsun kapını çaldı mı ya da hangi çıkarı sağladın? Bir örnek verebilirsen iftiranı kabul edeceğiz. Yoksa söyleminin iftira olduğunu kaydedeceğiz. İftira attığımızı iddia ediyorsun. Bir mahkeme kararı gösterebilir misin? İftirayı sen atıyorsun Muhammet Balta… 30 yıllık yayın kuruluşu bir kez olsun iftiradan yargılanmadı.

2-Önceki Belediye Başkanımızla 4 sene değil 9 sene kavga etmedik. Son iki yıl halktan koptu. Halktan kopan siyasetçi ile işimiz olmaz. Tıpkı senin gibi. Eski Başkan’la da bunun için iyi değildik. Yanlışların sığacak yeri kalmayınca basından gizlenmesini istiyorlar. İşte biz buna gelmiyoruz. Nitekim haklı çıktık. Halkta karşılığı olsaydı hala başkan olarak devam ederdi. Evine gönderilmezdi.

3-Bu kalem, bugüne kadar ki mücadelesini bir ahlak ve dava ekseninde verdi. Bu kaleme düşmanlık edenler genelde Allah ve Peygamber düşmanları… Başörtüsü düşmanları…Bu kalemin senin için yazdıklarının şeref olduğunu söylüyorsun. Bu senin sorunun. Tarif ettiğin şerefinle yaşayabilirsin! Seninki sana, benimki bana Bay Balta!..

4-Muhatap almadığını söylüyorsun ama her ay saldırıya geçiyorsun. Ya kendin ya da başkaları adına…Bu gazeteye saldırarak varlığını hissettiriyorsun. Asla samimi ve dürüst değilsin. 5- “Muhammet Balta’yı millet tanıyor. Ben 27 senedir siyasetin içerisindeyim. Kimin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Kimin kaç para olduğunu da çok iyi biliyorum.”diyorsun. Doğru söylediğin tek şey bu. Muhammet Balta’yı bu millet çok iyi tanıyor. Bizi de çok iyi tanıyor. Balta’nın toplumda karşılığının olmadığını (karşılığı %3) ve birilerinin taşıması ile bir yerlere geldiğini herkes biliyor. Artık taşınamayacak kadar ağır bir yük olduğunu da… Bu kalemi de biliyor. Gazetemizde 22 şeref yılı ve yeni bir medya kuruluşu ile zirvedeyiz. Trabzon, günebakış’tan sonra şimdi de 61medya’yı baş tacı yaptı Bay Balta… Sanırım buna da boğuluyorsun… 6-“Murat Zorluoğlu Başkanımızın savunmaya ihtiyacı yok. Onu savunacak olan millettir. Elbette bir arkadaşımızı kimseye yedirmeyiz. Biz nasıl Cumhurbaşkanımızın yanında ölümüne durmuşsak kendi arkadaşımızın yanında ölümüne dururuz. Biz belediye başkanımızı çok seviyoruz.”diyorsun.

Trabzon tarihinin keşfi kadınlar pazarına takıldı! Trabzon tarihinin keşfi kadınlar pazarına takıldı!

Zorluoğlu, kendini savunuyor. Kâh açıklama yolluyor kah mahkemeye başvuruyor. Biz sana da Zorluoğlu’na da şehrin çıkarları için yazıyoruz. Tıpkı senden öncekilere de yazdığımız gibi. Siyasetten çekildiğin andan itibaren seninle hiçbir işimiz olmaz. Tıpkı senden öncekiler gibi… Adın bile hatırlanmaz. 22 yıllık siyasi hayatın 7 ayda unutulacak göreceksin. Bu bağlamda 8-9 ayının kaldığını ve artık ittirerek yaptığın siyasetin sona geldiğini söyleyebiliriz. Hiçbir emek vermediğin bir davanın üzerine hep tepeden inme atamayla gelip, çöreklendin. Nemalandıkça, nemalandın ve kendini bir şey zannettin. Başından beri üzerine çöreklendiğin dava uğruna bir ömür harcayanlara parmak salladın ve sallamaya devam ediyorsun. Bakalım nereye kadar devam edeceksin!

Gelelim Zorluoğlu’nun arkasında durma işine!..

Ey Balta!.. Şayet samimi isen… Çık ve kamuoyuna “Başkanım Murat Zorluoğlu ikinci dönem belediye başkanlığına aday olduğu takdirde ben aday olmayacak, arkasında duracağım.” de bakalım. Söyle de samimiyetine inanalım. Yoksa kapı arklarında partinin kurucuları ve eskileriyle Büyükşehir kulisi yapıp, kapının önünde “Murat Başkan’ın arkasındayız.” diyerek kimseyi kandıramazsın. Sevgin senin olsun!.. Samimiyetini göster yeter…