Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi

AK Parti Trabzon Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Muhammet Fatih Yıldırımhan, geçtiğimiz günlerde Trabzon’a gelen CHP grup başkanvekili Özgür Özel’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. Süleyman Soylu’nun Trabzon için kırmızı çizgi olduğunu belirten Yıldırımhan, “Siz Süleyman Soylu’dan elbette rahatsız olmalısınız. Çünkü kol kanat germeye çalıştığınız, hapishanelerde ziyaret ettiğiniz, cenazeleri başında ağıt yaktığınız teröristleri bu ülkenin her karışından söküp atmaktadır.” dedi.


SÜLEYMAN SOYLU BİZLERİN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR


Yıldırımhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bizler AK Parti gençlik kolları olarak siyaseti bir erdem ve ahlak limanı olarak görüyoruz. Siyaseti halkımızın değerleri ile bütünleşmek, dertleri ile dertlenmek, sevinçleri ile sevinmek ve vatanımızın birliği milletimizin dirliği için yapıyoruz. AK Partinin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği yol budur. Hakaret, iftira, yalan ve çamur siyaseti bizim kitabımızda yoktur. Geçtiğimiz gün CHP grup başkanvekili Özgür Özel şehrimize geldi. Ankara’da sürdürdüğü iftira, yalan ve çamur siyasetinin Trabzon’da tutacağını zannetmiş olmalı ki bir sürü hezeyanlar savurup gitti. Hem partimizin hem de her türlü terörle ve teröristle, uyuşturucuyla, çete ve suç örgütleri ile mücadelede, afetlere müdahalede tarih yazan Sayın İçişleri bakanımız aleyhinde çok seviyesiz, çapsız tam da Özgür Özel ölçüsünde iftira ve hakaretler etti. Özgür Özel bu iftira siyasetinin Trabzon’da tutacağını, Trabzonlunun kendi evladına sahip çıkmayacağını düşündüyse, bunu bile öngöremediyse ne Trabzon’u ne de Trabzonluları tanımamış demektir. AK parti milletinizin partisidir. Recep Tayyip Erdoğan milletin adamıdır, Süleyman Soylu Trabzonlu hemşerilerimizin ve bizlerin kırmızı çizgisidir. Özgür Özel’e diyoruz ki, bu çamur ve iftira siyasetini Trabzon halkı 20 yıldır ayaklarının altına almıştır. Burası Trabzon. Buradan sana ekmek çıkmaz, Başka kapıya. 


SİZİN KARIN AĞRINIZI MİLLETİMİZ DE BİZ DE İYİ BİLİYORUZ

Senin aklın AK Partinin, Türkiye’nin her köşesine olduğu gibi Trabzon’a da yaptığı devasa hizmetleri almaya yetmez. Milletimiz bütün bu devasa yatırımların sizin "istemezük, yaptırmayız, yıktıracağız" tavrınıza rağmen yapıldığını gayet iyi bilmektedir. Siz Süleyman Soyludan elbette rahatsız olmalısınız. Çünkü kol kanat germeye çalıştığınız, hapishanelerde ziyaret ettiğiniz, cenazeleri başında ağıt yaktığınız teröristleri bu ülkenin her karışından söküp atmaktadır.  Siz Süleyman Soylu’dan elbette rahatsız olmalısınız. Çünkü uyuşturucudan milyarlarca dolar kazanan, savunmak için fırsat kolladığınız PKK’nın para kaynaklarını sıfırlamıştır. Sizin karın ağrınızı milletimiz de biz de iyi biliyoruz. Siz hem terörle mücadeledeki başarıdan hem uyuşturucu ve çetelerle olan mücadeleden, hem bunca dev yatırım ve hizmetlerin milletimizce takdir edilmesinden rahatsızsınız. 


ADAMLARIMIZI ASLA YEDİRMEYECEĞİZ


“Özgür Özel, AK Parti gençliği olarak buradan söz veriyoruz. Diyoruz ki sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Terörü bitireceğiz. Uyuşturucu ve çetelere göz açtırmayacağız. Bir an olsun milletimizi yalnız bırakmayacağız. Milletimize hizmetten geri durmayacağız. Sizin Çamur ve iftira siyasetinizin ekmek istediği fitne tohumlarının yeşermesine asla fırsat vermeyeceğiz.  Milletimizle birlikte sonuna kadar milli reflekslerimizle gayri milli olanlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Adamlarımızı asla yedirmeyeceğiz. Trabzon’un bütün dinamiklerinin Süleyman Soylu bakanımıza sahip çıkması aslında size hazımsızlık ve rahatsızlık olarak yeter. Ancak AK Parti gençlik kolları olarak bizler de milletimizin duygularına tercüman olmak ve tarihe not düşmek için ifade ediyoruz ki; Süleyman Soylu milletimizin, Trabzon’un asaletli cesur, fedakar bir evladı ve bizim de örnek aldığımız, liderimizin yol arkadaşı bir değerimiz ve ağabeyimizdir. Süleyman Soylu biziz, Biz Süleyman Soyluyuz.”