Öz sağlık iş sendikası Karadeniz Bölge Başkanlığı Trabzon Şube Başkanı Engin Erbaşaran sağlıkta yaşanan şiddeti kınadı. Öz sağlık iş sendikası Trabzon Şubesi sağlıkta yaşanan şiddetle ilgili basın açıklamalarında bulundu.

WhatsApp Image 2022-10-27 at 10.22.29

Başkan Erbaşaran, “Sağlıkta şiddet denildiğinde hepimizin canı ayrı ayrı yanıyor. Doktoru, hemşiresi, işçisi, memuru her biri için ayrı ayrı ama aynı tepkiyi veriyoruz. Mevzuatta palyatif olarak yapılan düzenlemelerin yetersizliği, bir türlü uygulama birliğinin sağlanmaması, özellikle hastane özel güvenliklerinin olaylara müdahale sırasında savunmasız bırakılması, bu gözyaşlarını, bu acıları dindirmeyecek bir gerçektir. Bu bağlamda 5188 sayılı özel güvenlik yasası bir an önce revize edilmelidir. Sağlıkta şiddet mevzuatı bütün olarak düzenlenmediği sürece göz yaşımız ve isyanımız dinmeyecektir.  Bizler sağlık çalışanları olarak artık evlerimizden çıkarken ailemizle çocuklarımızla helalleşerek kurumlarımıza geliyoruz. Bu psikoloji ile sağlık hizmeti vermeye, destek hizmeti vermeye, güvenlik ve asayiş hizmeti vermeye çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-10-27 at 10.22.29 (2)

Türkler haberlerden ne kadar kaçıyor! İşte rakamlar Türkler haberlerden ne kadar kaçıyor! İşte rakamlar

Artık sabırlarının kalmadığı dile getiren Başkan Erbaşaran, “Bugün duyduğumuz öfke, duyduğumuz üzüntü kadar büyük. Mesai arkadaşları olarak acımızın tarifi yok. Eli kanlı sokakta gezen suç makinesi katiller yüzünden, daha yakın zamanda İstanbul’da görevi başında şehit edilen Tuğrul kardeşimizin acısı henüz daha dinmedi. Ailesine yakınlarına sevenlerine mesai arkadaşlarına ve sendikamız öz sağlık iş camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Sağlık çalışanları olarak, artık sıra hangimizde diyerek geldiğimiz iş yerlerimizde huzurla, endişesiz, verimli bir şekilde çalışacağımız günlerin gelmesini temenni ediyoruz.” Açıklamalarında bulundu.