Öz Sağlık İş Sendikası Cumhurbaşkanı'na teşekkür etti.

Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temmuz ayında yapılacak enflasyon düzenlemesi açıklamalarının ardından memnuniyetini dile getirdi. Sert,Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımızın söz konusu bu sevindirici açıklamaları, gelecek günler adına emekçiler için umutlarının yeşerdiği günlerin başlangıcı olacak” dedi.

enflasyon

Gallup araştırma şirketi açıkladı! ‘‘Türklerin yaşam kalitesi düşüyor’’ Gallup araştırma şirketi açıkladı! ‘‘Türklerin yaşam kalitesi düşüyor’’

DAR GELİRLİNİN ALIM GÜCÜ YÜKSELECEK

Genel Başkan Sert, “Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ın; “Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz. Ücretlerde yaptığımız artışlarla alım gücündeki gerilemeyi telafi etmeye çalışıyoruz. Haziran ayı itibariyle başvuruları başlayacak Aile Destek Programı gibi yeni uygulamalarla da insanımızı sahipsiz bırakmıyoruz” açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

enflasyon 2

EMEKÇİYİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEK AÇIKLAMALAR TAKDİRE ŞAYAN

Sert, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin’in, Hükümet olarak çalışanları, emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalar olduğu, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasının belirlenecek. Ayrıca Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünün biraz daha iyileştirilecek. Enflasyon sorununu aşacak çeşitli iktisat politikalarının uygulandığı, enflasyonun karşısında özellikle çalışanları, emekçileri ve kamu personelleri ile emeklileri koruyacak tedbirlerin alınması için çalışmaların yapılacak. Çalışanlara dönük koruyucu politikaların devreye sokulması gerektiği, önümüzdeki 6 aylık enflasyon değerlendirmesinin yapıldığı zaman çalışanları, emeklileri enflasyon karşısında koruyacak kapsamlı düzenlemelerin yapılacağı, Türkiye tarihinde ilk defa bütün ücretlerden asgari ücret kadar verginin kaldırıldığı, enflasyon karşısında asgari ücreti yüzde 50 artırarak asgari ücretlinin korunduğu, ayrıca bunun dışında asgari ücretten verginin kaldırılmasının tarihsel bir adım olduğu, 60-70 yıldır konuşulan ve talep edilen mevzunun gerçekleştirildiği, emekçileri koruyacak programların hazırlandığı ve bu konudaki çalışmaların devam ettiği ve tamamlandığında kamuoyu ile paylaşılak” şeklindeki açıklamalarından, sendika olarak büyük memnuniyet duyulduğunu, ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın her defasında dar gelirlinin, işçinin, emekçinin ve mazlumun yanında olduğunu üzerini çizerek söylemesi ve bu kesimlerin refahı için gereken her şeyin yapılacağını ve asla enflasyona ezdirilmeyecekler şeklindeki açıklamaları da son derece önemli ve takdire şayandır. Kendilerine minnettarız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımızın söz konusu bu sevindirici açıklamaları, gelecek günler adına emekçiler için umutlarının yeşerdiği günlerin başlangıcı olduğunu, belirtmiştir” diyerek alınan kararlardan duyulan memnuniyeti sendikası adına dile getirdi.

Fatoş YETİMHELLAÇ