Ortahisar Belediye Meclisinin Mayıs ayı son oturumu Başkan Ahmet Metin Genç başkanlığında yapıldı. Belediyenin 2021 Mali Yılı İdare Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı yapılan oylamayla birlikte kabul edildi. 

TAHAKKUK YAPMIŞIZ TAHSİLAT YAPAMAMIŞIZ

Gözden kaçırmayın

Tarihi, Kültürü ve Sanatıyla Trabzon Sempozyumu başladı Tarihi, Kültürü ve Sanatıyla Trabzon Sempozyumu başladı

Meclis’te söz alan CHP Grubu Başkanvekili Turgay Şahin, “Sayıştay denetçisi değilim, mali müfettiş de değilim. Görüş ve önerilerimi ifade ederim. 8 yıldır üstünde durduğumuz bir şey var. Gelir gider dengesi eşit tutulsun istedik. Denk verilmiş. Büyükşehir’i gördükten sonra fazla eleştire gitmeyeceğim. Teşekkür ediyorum. Ancak bazı şeyleri de söyleyeceğim. 242 milyon gelir verdik gider bütçesi de 242 milyon vermiştik. Bütçemiz denk olduğu için bu iyi bir başarı. Borçlanmaya gitmedik. Bizim en büyük gelirimiz bina ve arsa gelirleri. Tahakkuk yapmışız ama tahsilat yapamamışız. Yorgana göre ayağı uzatmak lazım. Belki ilerleyen zaman da daha fazla ödenmeyecek. Belediye olarak şunu yapmamız lazım. Borçlanmayalım, gelir artırıcı şeyler yapalım.” dedi. 

GELİR ARTIRICI ÇALIŞMALAR VAR

Başkan Genç ise, “Mali disiplini hep korumaya çalıştık. Pandemiye rağmen mali disiplini sağlayabildik. Kendi içimizde gelir artırıcı bazı çalışmalarımız var.” ifadelerini kullandı.