Ortahisar Belediyesi, TEKNOFEST’te Yüksek İrtifalı Roket Yarışması kategorisinde şampiyonluğu elde eden Ortahisar Belediyesi Creatiny Roket Takımı için tören düzenlendi.

2022 TEKNOFEST’te Yüksek İrtifalı Roket Yarışması kategorisinde şampiyonluğu elde eden KTÜ öğrencilerden oluşan Ortahisar Belediyesi Creatiny Roket Takımı Belediye önündeki törende başarılarını sergiledi.

Başkan Ahmet Metin Genç ise TEKNOFEST şampiyonlarına desteğe devam edeceğini açıkladı.

Başkan Ahmet Metin Genç şu ifadeleri kullandı:

Bugünden ziyade geleceğimiz adına önemli gördüğüm merasim gerekçesiyle hepimize çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına girerken Atatürk ün o yıllarda belirtiği gibi İstikbal göklerdedir. Sözünü milli ve bağımsızlık adına gelişme sağlayan savunma sanayi adına ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Savunmadaki Yüzde 20’den 80’e çıkan millilik oranı bizi gururlandırıyor. Yarışmalara katılmak önemli ama bu vizyona sahip olmak çok çok önemli gençlerimizi kutluyorum. Ortahisar belediyesi olarak bilime ve teknolojik gelişmelere kayıtsız kalmadık.

Kira fiyatları Trabzon'da tavan yaptı! Kira fiyatları Trabzon'da tavan yaptı!

Biz yeni İHA, SİHA vizyonuna katkı sağlamak adına KTÜ’de yetişen pırıl pırıl gençlerin projelerine kayıtsız kalmadık ve bu güzide grubu destekledik. Öyle bir çalıştılar ki azimli başarıları ile ilk 4’e girdiler. İlk kez Aksaray’da inişi ile çıkışı ile dikey irtifada şampiyon oldular.

TEKNOFEST’TE artık Trabzon var ve olmaya devam edecek. Hem yarışma olarak var hem de ülkemizin geleceğine katkı adına destek vermeye devam edeceğiz. Diğer alandaki çalışmalara da destek vereceğiz. Bunun da sözünü verelim buradan. Ülkemiz etrafında siyonistler tarafından düzenlenen oyunlar ve uluslararası kuralları aykırı olarak silahlanan Yunanistan’a buradaki gençlerimizin yaptığı roket yeter diyoruz.

WhatsApp Image 2022-09-28 at 13.03.01