Trabzon'da Ortahisar Belediyesinin Haziran ayı meclis toplantıları Ahmet Metin Genç başkanlığında devam ediyor.

Ortahisar Belediye Meclisinde konuşan Başkan Ahmet Metin Genç, Ankara’da düzenlenen Trabzon Günleri için yapılan eleştirilere katıldığını söyledi. İstanbul Günleri’ne katılmama kararı aldıklarını da açıklayan Başkan Genç, “Tanıtım etkinliklerinin içleri daha dolu olmalı. Sanatçıların orada sergisi olmalı. Burada daha dolu dolu etkinlikler yapabiliriz, farklı şehirlerde etkinlik yapabiliriz.” şeklinde konuştu.

Meclis toplantılarının ilk günlerine Ankara'daki Trabzon günleri damga vurdu. CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu "Ankara Trabzon günleri eski ilgiyi görmüyor artık. Trabzonspor'un şampiyonluğu olmasa hiç gündeme gelmiyor. Bence artık bu etkinlikler Trabzon'da yapılmalı. Buraya harcanan maliyetler artık Trabzon'da değerlendirilmeli" ifadelerini kullandı.

Trabzon'da yaşanan korkunç kazada 3'ü çocuk 6 kişi yaralandı Trabzon'da yaşanan korkunç kazada 3'ü çocuk 6 kişi yaralandı

Bağımsız Meclis üyesi Davut Çakıroğlu ise "Ankara Trabzon Günleri artık çağın gereksinimlerini karşılamıyor. Bu etkinlikleri Trabzon'da yapılması ve Trabzon'un tanıtımına katkı sunması daha iyi olur" ifadelerini kullandı.