Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, meclisin başında Haziran ayında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi meclis üyelerini bilgilendirdi.

DSİ açıkladı, ilk defa Trabzon'da inşaatına başlandı DSİ açıkladı, ilk defa Trabzon'da inşaatına başlandı

Enflasyonda herkes eziliyor. Taşeron işçilerimiz var. Taşeron işçilerine verilen sözlerin tutulmadığını dağın fare doğurduğunu söyledim. Ortahisar’ın işçilerinin de hak ettiği ücretlerini alamadığını söylemiştim. Bugün daha mesaj verdi. Bana söylenen şu ikinci kez hak edişlerini alacakken açlık sınırının altında aldıklarını belirtiyorlar. Asgari ücret konusunda devlet ikinci kez iyileştirme yaptı. Siz yapacak mısınız?” Diye sordu.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,  “Geçici kabul ile ilgili görüşlerinize katılıyorum. Çok estetik ve güzel imalat oldu. Hassas bir durum var orada.
Yüzde 48 sözleşme hukukundaki oranı uygulayalım dedik. Bundan sonraki günün koşullarında arzu ederiz. Öncelik şuanda sözleşme hukukuna uygun devam edeceğiz. Personelimiz 6 binin üzerinde alıyor. Ek bütçe ile öngörümüz yok. Sendikayla sözleşmemiz yok. Hukukumuz devam ediyor. İmzaladığımız bir şey değildi . Sözleşme hukukunu uyguladık.” Diye konuştu.

Seyir terasıyla ilgili kültür bakanlığında yetkili 5 firmaya teklif edildiğini ihaleye 4 firmanın katıldığı açıklandı.