Trabzonspor, Giresunspor ile kendi evinde 1 - 1 berabere kaldı. Maçın ardından teknik adam Orhan Ak açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un Giresunspor ile berabere kaldığı maçı yorumlayan Orhan Ak şöyle konuştu;

Ludwig Augustinsson Kimdir? Ludwig Augustinsson Kimdir?

“Çok zor maç olacağını konuşmuştuk. Zaten öyle düşünüyorduk. Öyle de oldu. Giresunspor takım savunmasını çok ciddi yapan takım. Çok ciddi maçlarda kazandı. Biz özellikle ilk yarı istediğimiz oyunu oynayamadık. Topun hızını, hızlandırmadık. Giresun takımı kenar ortalarında başarısı olan takım. Bunun üzerinde yoğunlaştık. İlk yarı bizim istediğimiz gibi gitmedi. İkinci yarı daha coşkulu, tehditkar oynadık. Bunun karşılığında geriye düşmemize rağmen, tekrar oyuna döndük. 90 artıda çok fırsat geldi. Kaderde bu da varmış. Onu kullanamadık. Şimdi önümüzde yine bir süreç var. Hazırlanıp devam edeceğiz” dedi.

Kaçan penaltılar için ise Ak, “O dakikalarda artık oyuncuya insiyatif veriyorsunuz. Şu da bir gerçek. Bazı oyuncular vardır oyunun zor anlarında kaybolabiliyor. Bakasetas oyunun tamamında sorumluluk alan, oyunun yine girmeye çalışan oyuncuydu. 90 artıda böyle penaltı kazanmışsınız. Tekrar o cesareti kendisinde bulmak önemli. Kısmet. Kalecinin de orada ciddi başarısı var. Onlarıda tebrik ediyoruz” diye konuştu.