15 Temmuz 2016'da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / Paralel Devlet Yapılanması (PDY) tarafından düzenlenen hain darbe girişimi, Türk Milleti'nin direnişiyle bertaraf edildi. Hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti ancak 251 vatandaşın şehit olduğu, 2196 vatandaşın da gazi olduğu karanlık gecede yaşananlar unutulmadı. O karanlık gecede Türk milletine vurulmak istenen darbeye ilişkin konferanslar da devam ediyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) de 15 Temmuz Darbe girişimine ilişkin bir konferansa ev sahipliği yapacak. 

15 Temmuz ve Türkiye’nin Geleceği konulu konferansa konuşmacı olarak Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç katılacak. Darbelere ilişkin bilgi birikimiyle ve siyasi tecrübesiyle dikkat çeken Malkoç, gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi üzerinden Türkiye’ye yönelik planları analiz edecek.

15 temmuz gecesi ülkemize ne yapılmak istendi ?

Konferans bugün saat 14.00’de KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. KTÜ camiasının yanı sıra vatandaşların da konferansa yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.