Artvin'de 2011 yılında arabasıyla Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 28 yaşındaki mühendis Orhan Kemal Ulusoy'un ailesi, 11 yıl sonra bile oğullarını arıyor. Çoruh Nehri'ne karanfil bırakan aile, mühendis oğullarının yasını tutuyor.

AW605690_04

Artvin'in Yusufeli ilçesinde 22 Nisan 2011'de otomobiliyle Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan mühendis Orhan Kemal Ulusoy'un kederli ebeveynleri, 11 yıldır oğullarının düştüğü nehirde iz arıyor.

Yazın Antalya'da, kışın Erzincan'da yaşayan Kayıp Mühendis Orhan Kemal Ulusoy'un anne ve babası, bu yıl kayıp oğullarının yasını tutarak Çoruh Nehri'ne karanfil bıraktı.

AW605690_02

Karadeniz'de üretilen enteresan çikolata turistlerin ilgisini çekiyor Karadeniz'de üretilen enteresan çikolata turistlerin ilgisini çekiyor

“Oğlumuzun adına fidan diktik mezarı yok ama bu dünyada dikili bir ağacı olsun"

"Oğlumun adını suya, dağdan taşa haykırıyorum" diyen Baba İrfan Ulusoy, "Acısı ilk günkü gibi taze. Kıyılara dut ve kiraz fidanı diktik. Oğlumuz için Çoruh Nehri'nin fidanı. Bu fidanlar meyve verdi. Bu ölümlü dünyada oğlumun ayakta bir mezar taşı yok, dikilmiş bir ağacı var. Dut ağacına oğlumun adını verdim. Diktiğim dut ağacımız Orhan Kemal. Millet'in adı kaybolduğu Çoruh Vadisi'nde adını yaşatacak. Diğer ağacı oğlumla birlikte kaybolan ve cesedini daha sonra bulduğumuz mühendis arkadaşı Hüseyin Dervişoğlu'nun anısına diktik.”

AW605690_01

“Gençleri oğluma benzettiğim için hep üniversite bahçelerinde oturuyorum”

Anne Fatma Ulusoy yaptığı açıklamada, “Gençleri hep oğluma benzetirim. Bu yüzden hep gençlerle oturuyorum. Ben yaşlılarla oturmam, hep gençlerle otururum. Üniversitelerin bahçesinde yaşıyorum. Hala ölümünü kabul etmedik. Oğlumuzu anmak için Antalya'dan buraya geldik. Oğlumun fotoğraflarını yanımda tutuyorum. Her gece onun resimleriyle uyuyorum. 11 yıldır onun fotoğraflarıyla yatıyorum. 11 yıl değil 11 milyon yıl sürse bu acı dinmeyecek, bu hasret dinmeyecek. Ölene kadar kalbimizde yaşayacak. Kızlarım ve çevremdekiler bize sürekli tedbirli olmamızı tavsiye ediyorlar. Ama elimde değil. Bu aşktan vazgeçemeyiz.”