TTSO’da yaşanan taciz skandalıyla ilgili süreç devam ediyor.

Trabzon Jandarması yılın 9 aylık dönemine ilişkin verileri açıkladı Trabzon Jandarması yılın 9 aylık dönemine ilişkin verileri açıkladı

TRABZON Ticaret ve Sanayi Odası'nda yaşanan taciz skandalı ile ilgili mahkeme kararını verdi. 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada L.Y.’nin şikayeti üzerine E.Ç., hakkında açılan şantajdan ve kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan beraat ederken, taciz suçundan 15 ay 18 gün hapis cezası aldı. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve E.Ç.’nin 5 yıl süreyle denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi. Mağdure avukatı M. Emrah Gürel cezayı az bulduklarını, ayrıca olayda ihmali bulunduğuna inandıkları Oda yönetimi hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda yaşanan taciz skandalı ile ilgili mahkeme kararını verdi. 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada L.Y.’nin şikayeti üzerine E.Ç. taciz suçundan 15 ay 18 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bir yıl boyunca mesai arkadaşının tacizine maruz kalan evli ve iki çocuk annesi L.Y., iddiaya göre yönetime defalarca şikayette bulunsa da hiçbir işlem yapılmadı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda 13.5 yıldır görevli iki çocuk babası E.Ç. (38) aynı serviste yan yana masalarda çalıştığı L.Y.’ye (35) mesaj atıp, takip etti. Yaklaşık bir yıl süren bu olayın ardından L.Y. durumu önce eşine sonra da TTSO yönetimine aktardı. Yönetim ise bir ay sonra her ikisinin de çalıştığı birimlerde değişikliğe gitti.  Birim değişikliği de tacizin sonlanmasına yetmeyince L.Y., E.Ç.’nin kendisine gönderdiği mesajları delil olarak gösterip şikayetçi oldu.

2 SUÇTAN BERAAT ETTİ, TACİZDEN CEZA ALDI

Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davada L.Y.’nin şikayeti üzerine E.Ç. hakkında cinsel tacizden bir yıldan iki yıla kadar, şantajdan bir yıldan 3 yıla kadar ve kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan ise üç aydan bir yıla kadar hapsi istendi.  Duruşmada hakim karşısına çıkan L.Y., yaşadığı olayı anlatarak şikayetçi oldu. E.Ç. ise suçlamaları kabul etmedi. Kararını açıklayan mahkeme heyeti ise E.Ç.’nin şantajdan ve kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan beraatine karar verirken, taciz suçundan 15 ay 18 gün hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Hükmün açıklanmasının  geri bırakılmasına da karar veren hakim,  E.Ç.’nin 5 yıl süreyle denetim süresine tabi tutulmasına kararlaştırdı.