Trabzonspor'da neler oluyor? Trabzonspor'da neler oluyor?

Trabzonspor Stat sorumlusu Alpaslan Özdemir bordo-mavili ekipten ayrıldığını duyurdu.

Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Trabzonspor Kulübündeki görevimden ayrılmamla ilgili yapılan yorumlara açıklık getirmek ve yanlış anlamalara meydan vermemek amacıyla şimdilik bu bilgilendirmeyi yapmayı uygun görüyor ve bilgilerinize sunuyorum.

  1. Külübümüzdeki görevimden karşılıklı anlaşarak ve kendi isteğimle ayrıldığım doğrudur. Ancak; Bunun gönüllü bir ayrılık değil, kimilerinin gönlü olsun diye yapıldığının bilinmesini isterim.
  2. Söylendiği gibi, Konuyla ilgili olarak Kulübümüzün Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Zeyyad Kafkas ile aramızda sözlü bir tartışma geçmemiştir. Ancak; Yaklaşık altı ay önce(18 Şubat 2022) kendisiyle Kulüp işleriyle ilgili olarak yaptığımız ilk görüşmemiz sonucunda –şimdilik aramızda kalsın-diyerek söylediklerini ve geçen yaklaşık altı ay içerisinde maalesef ilgili ve ilgisiz birçok kişiden duyduklarımı, benim değil; yönetiminde ki şeffaflık ve dürüstlük açısından kendisinin açıklamasının etik olarak daha uygun ve yerinde olacağı kanısındayım.
  3. Orman Mühendisi olan oğlum Melihşah Özdemir de bu konuyla bir şekilde ilişkilendirilmektedir. Oğlum tahminim 10 yılı aşan süredir SİS (Support in Sport) isimli çim saha ve tesisler yapan ve işleten firmada çalışmaktadır, yani Kulüp personeli değildir. Rahmetli annesinin hastalığı döneminde(2015yılı) firma tarafından işletme ve bakımını yaptıkları Akyazı Stadyumunda görevlendirilmiş ve görevini halen sürdürmektedir. Bu vesile ile birlikte çalıştığımız 4 yıl boyunca görevinde ve takımımızı en güzel zeminde futbol oynatma gayret ve özverisine hem Kulübümüz adına, hem de bir baba olarak kendi adıma teşekkür ediyorum. Kişilik yapısı ve görev anlayışı gereği çalışmalarını ayni hassasiyetle yürüteceğine inancım tamdır. Ayrıca Şampiyonluğumuzu birlikte yaşamak ve hasbelkader bu çorbada tuzumuzun olması bizim için ayrı bir mutluluk olmuştur.
  4.  42 yıllık üye ve Divan üyesi olduğum Kulübümüzde 2001-2002 yıllarında o dönem Başkan Yardımcımız olan Başkanımız Sayın Ahmet Aağaoğlu, Ömer Sağıroğlu ve Müminhan BİLGİN kardeşlerimle birlikte Alt Yapı Sorumlusu olarak yönetim kurulu üyeliği , (2016-2018 )yıllarında Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmem dışında,(2010-2013 )(2018-2022) yılları arasında toplamda 7 yılı aşan sürede Stadyum ve Tesisler Koordinatörü olarak görev yaptım. Bu görev süreleri içinde hiyerarşiye azami özen göstererek Kulüp içi işleyişte çalışma arkadaşlarım ve Genel Müdürümüz Sayın Sinan Zengin le karşılıklı güven ve hassas görev anlayışı düşüncesiyle uyum içinde çalıştık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Başta Bakanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu ve çok sayıda yönetici birebir görüşebileceğim dostlarım ve kardeşlerim olmasına rağmen tarafımdan kendilerine hiçbir özel veya genelsorun iletilmemiş ve hiç bir talepte bulunmamışımdır.
  5. Elbetteki bu benim adıma sadece bir görevden ayrılış olup, sayılarımız azalmasına rağmen Kulübümüze ve Trabzon Futboluna hizmet vermemizin son bulması anlamında değildir.

4 yıllık çalışma dönemimde kendi sorumluluk alanım içerisinde yaşadıklarımdan önemli gördüklerimi Kulübümüze olumlu yönde katkısı olabilir amacıyla Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu’na yazılı olarak sunacağım. Elbette ki takdir ve değerlendirme kendilerine ait olacaktır. Bunu yapmayı kendime zorunlu bir borç ve bir görev olarak görmekteyim. Sonucu şimdilik, Kulüpte tarafıma bir yılı aşan süre önce yazılmış bir yazıya verdiğim yanıtta olduğu gibi “SEVGİ VE VEFANIN BİTTİĞİ YERDE,OT BİTMEZ!!!”cümlesiyle noktalıyorum …18.08.2022 SAYGILARIMLA…"