Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın iki büyük başarısından bahsetmiştik. Göreve geldiğinden beri iki büyük başarı!.. İki büyük kavga! Biri Avrasya ile park kavgası, diğeri hezat mezat satılan petrol istasyonu kavgası. İstasyon olayı daha çok su kaldıracak gibi ama biz Avrasya ile sürdürdüğü park kavgasına dönelim.

Bize göre kavgadan beslenen Mustafa Bıyık, Avrasya konusunda iki büyük yanılgı yaşıyor. Birincisi; o duvarı örerken Avrasya’nın yaptığı masrafı görmezden geliyor. Halbuki hukuk, Valiliğe yetkiyi verirken “Avrasya’nın masrafını öde. Yeri sonra devral.” demişti. Ancak bizim Vali, bu konuda Avrasya’ya büyük haksızlık yaptı. Aslında haksızlığı en başından beri yapıyor. Nedendir bilinmez Trabzon’un marka değeri olan bir üniversiteye başlından beri tavırlı. Şimdi diyeceksiniz ki; Avrasya Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız “Ben Vali ve Kaymakam tanımıyorum!” demiş. Bu ifade yanlış. Lakin acaba Yıldız’ın canı neden bu kadar yandı? Mesela Sayın Vali, Milli Emlak Müdürlüğünün Avrasya’ya tahsis ettiği bir araziyi neden verdirmedi?

Neyse biz yine Bıyık’a dönelim. Hani anketlerde Ortahisar Belediye Başkanı hariç bütün ilçelerden fazla çıkan Bıyık’a… Yarın Danıştay, “Yıldız’a yaptığı masrafın bedeli ödenmelidir” kararı verirse Bıyık acaba ne yapacak? Ben şimdiden söyleyeyim topu Valiliğe atıp yine kavga çıkaracak. Hep beraber bekleyip göreceğiz.