Trabzonspor'dan ayrılan Anthony Nwakaeme Arap takımlarından Al Fayha'ya transfer olmuştu. Yıldız kanat oyuncusu yani takımında kadroya alınmadı.

Ryan Babel'den flaş sözler! "Trabzonspor Şampiyon olur" Ryan Babel'den flaş sözler! "Trabzonspor Şampiyon olur"

Trabzonspor'un şampiyonluğunda büyük katkı sahibi olan Anthony Nwakaeme süpriz bir karar vererek takımı ile sözleşmesini uzatmamıştı. Fırtına'dan ayrıldıktan sonra birçok kulüple görüşen 33 yaşındaki yıldız Suudi Arabistan temsilcisi Al-Fayha'ya transfer olmuştu. Yeni takımında henüz maça çıkamayan Nijeryalı yıldızın fiziken yeterli görülmediği ve ilk 11'de düşünülmediği ortaya çıktı.

nwakaeme-18

NWAKAEME BİRÇOK TAKIMIN KAPISINDAN DÖNDÜ

Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra Galatasaray ve Hull City başta olmak üzere, birçok takımla görüşen 33 yaşındaki futbolcu istediği yıllık ücretten kaynaklı anlaşma sağlamakta zorlanmıştı. Bordo-mavililerle de yüksek maaş talep ettiği için anlaşamayan Nwakaeme transferin son günlerinde Al-Fayha ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

nwakaeme haberleri 666

Al-Fayha'ya imza attıktan sonra maça çıkamayan Anthony Nwakaeme büyük bir şok yaşadı. Suudi Arabistan'daki Damak FC karşılaşmasına imza süreci yetişmediği çıkamayan 33 yaşındaki futbolcu, Al-Hilal mücadelesinde de kadroya alınmadı.

nwakaeme-11

Edinilen bilgiye göre; Al Fayha'da teknik direktör Vuk Rasovic'in Suudi Arabistan Ligi'nin 3. haftasındaki Al-Taawon maçında da Anthony Nwakaeme'yi kadroda düşünmediği ve Nijeryalı futbolcuyu fiziken hazır görmediği öğrenildi.