Trabzonspor'dan ayrılarak Arap Yarımadası'nın yolunu tutan Nwakaeme için Süper Lig ekipleri devreye girdi.

TFF'den kulüp borçlarına çözüm! Federasyon başkanı bizzat açıkladı TFF'den kulüp borçlarına çözüm! Federasyon başkanı bizzat açıkladı

Eski Trabzonspor oyuncusu Anthony Nwakaeme, geçen yaz Karadeniz takımından ayrılarak Al Fayha'ya transfer oldu. Şu ana kadar Suudi Arabistan ekibinde 7 maça çıkan Nwakaeme, burada umduğunu bulamadı.

Süper Lig devleri Nwakaeme için harekete geçti

Suudi Arabistanlı Al Fayha'da forma giyen Anthony Nwakeme, Süper Lig'e geri dönebilir. Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray ile adı geçen Nijeryalı oyuncu, bu kez başka bir İstanbul takımı tarafından radara alındı. Arabistan'da mutsuz olan Nwakaeme için Şenol Güneş'in onay verdiği ve Beşiktaş'ın oyuncuyu kadrosuna katabileceği bildirildi.

Beşiktaş'a gelmeye hazır

Arabistan'da 7 maçta 3 golü bulunan Nwakaeme, Al Fayha'da aradığı ortamı bulamadığı için kötü durumda. 4 yıl boyunca oynadığı Süper Lig'e geri dönmek isteyen Nwakaeme, finansal beklentilerinin karşılanması halinde Beşiktaş'a gelmeye hazır. Arap ekibinden yılda 3 milyon Euro kazanan Nijeryalı yıldız, Mart ayında 34 yaşına girecek.