Spor Toto Süper Lig'de 15 haftayı geride bırakırken bireysel performanslar da takım performanslarını olumlu veya olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. 

3 büyükler olarak anılan İstabul takımları Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe; açık ara lider Trabzonspor'un puan olarak epey gerisinde kalırken bireysel performanslar da düşündürüyor. Süper lig gol kralı iolmak için çalışıyor.

Süper lig gol kralı olacak mı?  NWAKAME'DEN DİREK KATKI

Trabzonspor'un 32 yaşındaki yıldız futbolcusu Nwakaeme, 6 gol 6 asistlik performansı ile takımının zirvede bulunmasında büyük pay sahibi. Sadece istatistiksel olarak değil oyun içerisindeki duruşu ve takım arkadaşlarına hazırladığı pozisyonlarla da dikkat çeken Nijeryalı yıldız futbolcu, 12 gole direkt katkı sağladı.  Fenerbahçe'de geçen sezona damga vuran Pelkas, Beşiktaş'ın asist kralı Rachid Ghezzal ve Galatasaray'ın tecrübeli ismi Feghouli ise bu sezon sınıfta kaldı.

3 FUTBOLCU BİR NWAKAEME ETMİYOR

Pelkas, sadece 7 maçta süre alabilirken gol veya asist katkısı sağlamadı.  Ghezzal ise 13 maçta 1 gol 1 asist yaparak geçen seneyi mumla arattı; buna etken olarak golcülerin formsuzluğu da gösteriliyor.  Galatasaray'ın son 2 şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Sofiane Feghouli de suskun isimlerden. 12 maçta süre alan Cezayirli, 1 gol 2 asist yaparak beklentilerin uzağında kaldı.