Trabzonspor'un oynadığı son maçlarda formsuzluğu ile ön plana çıkan Nwakaeme'nin performansı neden düştü.

61medya Özel - Trabzonspor’da özellikle ikinci yarıda beklentilerin altında kalan ve formsuz bir grafik ortaya koyan Anthony Nwakaeme’nin bu düşüşünü analiz ettik. 1989 Nijerya uyruklu olan Nwakaeme neden istenilen düzeyde kalamıyor?

nwakaemee-1

Sezon sonu Trabzonspor ile olan sözleşmesi bitecek olan 33 yaşındaki kanat oyucusu ile ilgili ortaya atılan ‘gidecek’ söylentileri doğru mu?

nwakaeme sakatlığı son durum -1

Topu her aldığında taraftarı ayağa kaldıran Nwakaeme’nin bir kere kafası rahat değil. Kulübe sunduğu ağır şartlardan anlaşılan o ki gelen teklifleri değerlendirme kararlılığını sürdürüyor. Artı fiziksel anlamda bir düşüş yaşıyor. Artı rakipler Nwaaeme’nin topu her aldığı pozisyonda 2-3 oyuncuyla baskı yapıyor. Bu da çalım atmasını veya attığı zaman bir diğer rakibin gelip sıkıştırma yapmasını sağlıyor. Ve bundan dolayı formsuz gözüküyor.

trabzonspor nwakaeme

Evet bu önlemlerle Nwakaeme ‘nin direnci kırılıyor ve etkisiz kalıyor. Ancak elbette bu sebepler yeterli değil. Afrikalı oyucuların performans değişiklikleri çok normal.

Trabzonspor'da ayrılık! Sözleşmesi feshedilecek Trabzonspor'da ayrılık! Sözleşmesi feshedilecek

Neden mi?

Biliyoruz ki yaşların da büyük oynama var.

Sonuç olarak;

Nwakaeme’nin düşüşünü 3 ana konuya bağlayabiliriz.

1) Kulüple yaşanan transfer süreci

2) Fizik performansında düşüklük.

3)Rakiplerinin NWAKAEME’yi çözmesi.

Yani Nwakaeme topu aldığı zaman adam eksilteceği bilindiği için o bölgeye kayma yapılıp 2’li 3’lü  sıkıştırmayla etkinliği ortadan kaldırılıyor.