Antalyaspor teknik direktörü Nuri şahin, Süper Lig’in iyisinin Nwakaeme olduğunu açıkladı.

Trabzonspor'a bu sezon ilk yenilgisini aldıran Antalyaspor'da teknik direktör Nuri Şahin açıklamalarda bulundu. Şahin Trabzonspor'a karşı kazandıkları karşılaşma sonrası neden çok sevindiğine açıklık getirdi. Bordo mavili takıma karşı galip geldikleri maçta, Trabzonspor taraftarının kendini eleştirdiğini belirterek nedenini anlattı. Şahin ayrıca Nwakaeme’nin Süper Ligin en iyi futbolcusu olduğunu belirtti.

İşte Nuri şahin’in açıklamaları:

“Trabzonspor çok büyük bir mucize olmazsa şampiyon olacak ki yakışır”

Trabzonspor'da Edgar IE gelişmesi! Son kararı Avcı verecek Trabzonspor'da Edgar IE gelişmesi! Son kararı Avcı verecek

“Trabzonspor'u yenmemizin ardından Trabzonsporlu taraftarlar beni çok eleştirmişti, ‘Çok sevindin, şampiyon mu oldun?’ diye. Onunla bir alakası yok. Şu anda Spor Toto Süper Lig'in en iyi takımı Trabzonspor ve takımın başında da benim için çok değerli bir insan olan Abdullah Avcı var. İkimiz birbirimizin kariyerine çok etki etmişizdir, aile olarak da görüşüyoruz. Abdullah Avcı her zaman tecrübelerinden yararlandığım bir insan. Trabzonspor'u yendiğimiz gün skordan daha çok oyun planımızın tamamıyla işlemesine çok mutlu olmuştum. Ne çalıştıysak, ne kurguladıysak hepsini sahaya yansıttığımız için sevinmiştim. ‘Abdullah Hoca'yı yendim’ gibi bir olay yoktu. Hatta kendisi bana sonradan ‘Sadece bir takıma karşı mağlup olup şampiyon olacaksam beni yenen sen ol’ demişti. Bu beni çok onore etmişti. Bunlar çok değerli... Trabzonspor büyük ihtimalle, çok büyük bir mucize olmazsa şampiyon olacak ki yakışır. Yıllar sonra gelen bir şampiyonluk... Abdullah Avcı için çalışmayı asla bırakmayan bir insan, onun için çok mutluyum. Trabzonsporlu taraftarlar da bu şampiyonluğu yıllardır bekliyor, onlar için de çok farklı bir duygu. Yine de şimdiden onları tebrik etmek doğru olmaz, ama büyük ihtimalle Trabzonspor şampiyon olacak.”

“Ligin en iyisi Nwakaeme”

“Uğurcan Çakır inanılmaz bir kaleci, Altay Bayındır da öyle. Kerem Aktürkoğlu çok iyi bir oyuncu. Doğukan Sinik bence yine çok iyi, bunu hocası olduğum için söylemiyorum. Çok farklı bir yetenek ve çok kaliteli... Anthony Nwakaeme bence ligin en iyi futbolcusu. Yine benim için bu ligin en iyi oyuncularından bir tanesi İttifak Holding Konyasporlu Amir Hadziahmetovıc. Kendisi çok beğendiğim ve bence gereken değeri görmeyen bir oyuncu. O kadar çok oyuncu var ki... Kim Min-Jae inanılmaz iyi! Ama bence şu an ligin en iyisi ve yılın futbolcusu Anthony Nwakaeme.”