İnsan sürekli bir şeyler talep eden ve dünyanın aktif parçası olan bir varlıktır. Hayatınızda biri olsun ya da olmasın duygusal ilişkiler hakkında beklentileriniz olmalı… Bir insanı hayatınıza tamamen almadan önce onun hakkında bazı şeyler bilmek istersiniz. Örneğin ilişkinin ne kadar sürmesini istediğiniz, yani geleceğe yönelik planları olan biriyle mi ilişki yaşamak istersiniz yoksa olmayan biriyle mi? Sevme ve  sevilme her insanın ihtiyacıdır. İlişkiyi sağlıklı şekilde sürdürürseniz sevme ve sevilme ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz. Duygularınız, istekleriniz, beklentileriniz hakkında konuşmak sizi karşı tarafa yaklaştırır. Çünkü kendinizi ifade etmiş olursunuz. İlişkiden ne beklediğinizi bilirseniz uyum sağlamada zorluk çekmezsiniz. Peki bir ilişkiden neleri beklemelisiniz?

Değer ve İlgi

 Karşınızdaki insanın hayatında önemli bir yeriniz olduğunu bilmek sizi daha özgüvenli ve sevildiğini hisseden biri yapacaktır. Siz de partnerinizi hayatınızda önemli bir yere koyarsanız karşılıklı değer vermiş olursunuz. Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde ona zaman ayırmak, arada sırada hoş mesajlar göndermek, sesini duymak istediğinizi söyleyerek onu aramanız bunu göstermenizin birkaç yolu arasındadır.

İletişim

Her ilişkinin önemli bir parçasıdır iletişim. Kendinizi ve sevdiğiniz kişiyi anlamak, onunla derin bir bağ kurmak, birbirinize duygularınızı kolaylıkla ifade etmek aranızdaki iletişimin güçlü olduğunu gösterir.

3S Kuralı: Sevgi, Saygı, Sadakat

Ne olursa olsun bir ilişkinin temelinde 3 önemli faktör bulunur. Sevgi, saygı ve sadakat… Sevdiğiniz kişiyle sorun yaşayabilirsiniz veya aynı konuda farklı fikirlere sahip olabilirsiniz. Fikir ayrılıklarının aranızdaki bağı zedelemesine izin vermeyin. Birbirine saygı duymayan çiftlerin ilişkisi sağlıksız bir hale gelir ve bitmeye mahkumdur. Eğer bir ilişkide karşılıklı karşılıklı bulunmuyorsa o ilişkiyi sürdürmemelisiniz. Çünkü ilişki sizi zamanla zehirleyerek toksik bir hal alacaktır. Neden böyle bir karmaşaya giresiniz ki? Bununla birlikte her ilişkide sevgi beklentisi olması normaldir. Bir ilişkiyi sağlıklı koşan en önemli unsurların başında sevgi gelir. Unutmayın yürekten seven ve sevilen insan mutluluğu yakalar.