Dün sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını yitiren İş insanı, STK temsilcisi ve siyasetçi Musa Başak bugün toprağa verildi. Hayrat Balaban'da çok sayıda seveni cenazeye akın etti. Yine Başak'ın cenazesine MHP Genel Merkez yetkililerinin de katıldı.

WhatsApp Image 2022-06-01 at 13.06.27

Musa Başak, memleketi Hayrat Yukarı Tavşanlı köyünde toprağa verildi. Cenazesine MHP ve ülkücü camia yoğun ilgi gösterdi. Sevdiklerinin omuzlarında son yolculuğuna çıkan Başak'ın cenaze namazını kendisini çocukluğundan bu yana tanıyan Hüsamettin Vanlıoğlu hoca kıldırdı.

WhatsApp Image 2022-06-01 at 13.06.26

Vanlıoğlu, Başak'ı tanıtırken "iyilik yapmayı seven bir adam"olarak tanıttı.Vanlıoğlu," Bu civarda kim hasta olsa ve yardım istese onu arabasıyla hastaneye götürür,yardım eder destek olurdu.Böyle bir dostun cenazesinde olmayı kendime görev bildim"dedi. Vanlıoğlu daha sonra helallik istedi. Helallik isterken de cevabı yüksek sesle talep etti. Cenazeye katılanların şahadeti ve iyi biliriz sözleri Balaban'ı adeta inletti.

WhatsApp Image 2022-06-01 at 12.59.55

Musa Başak daha sonra babası ülkücü şehit Mehmet Başak'ın yanına defnedildi. Bilindiği gibi Mehmet Başak MHP İstanbul il Başkanı iken, terör örgütü Dev Sol militanları tarafından şehit edilmişti.

Trabzon Hayrat'ta facianın eşiğinden dönüldü Trabzon Hayrat'ta facianın eşiğinden dönüldü

WhatsApp Image 2022-06-01 at 13.41.02 (2)

İstanbul il Başkanlığı görevini kimsenin kabul etmediği bir süreçte Trabzon'dan giderek bu görevi üstlenmiş ve ardından şehadete yürümüştü. Şehit Mehmet Başak'ın kabristanlığı 2020 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından yaptırıldı.