Murat Zorluoğlu Muhtarlar Federasyonuna karşı tavrını yumuşattı. Federasyon ve diğer muhtar temsilcilerinin ardından muhtarların ikiye bölündüğünü ortaya çıktı. Durumun hem Ak Parti'ye hem de Trabzon'a zarar verdiği gözlenince Zorluoğlu Federasyon başkanı Bekir Aktürk ile bir araya geldi.

Trabzon'da Akçakale’nin tarihi gün yüzüne çıkıyor Trabzon'da Akçakale’nin tarihi gün yüzüne çıkıyor

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ile bir araya geldi. 

Aktürk, Büyükşehir Belediyesi yönetimi ile şehrin menfaatine olacak her konuda aynı masa etrafında oturup istişare edeceğini dile getirdi. Aktürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile kişisel bir sıkıntısı olmadığını, hizmet bekleyen mahallelerin sorunlarını kendilerine taşıyıp bu sıkıntılarına çözüm aradıklarını dile getirdi. 

Mahalle muhtarlarından gelen istek ve talepleri Büyükşehir yönetimine taşımaya devam edeceklerini belirten Aktürk, “Muhtarlarımız ve belediye yönetimlerimiz ile birlikte şehrin sıkıntılarını aşmak adına mesaide olduk, olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Aktürk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben sadece Trabzon’daki değil ülkedeki tüm muhtarların başkanıyım. Dolayısı ile şehirde bir muhtarın dahi sıkıntısı giderilmediğinde bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Tüm sıkıntıların giderilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu paralelde gerek ilçe belediyeleri gerekse Büyükşehir belediyemiz ile de sıkı diyaloglarımız devam edecektir.”