Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi program gerçekleştirmek üzere bugün Trabzon’a geldi.

Trabzon Araklı’da ilçe binası açılışının ardından Ortahisar’da Uzun Sokak ve Maraş Caddesinde vatandaşları selamladı. Trabzonlu gençler İnce ile özçekim yaparken bir gencin “İlk oyum size” sözlerini partililer alkışladı.

WhatsApp Image 2022-09-17 at 15.15.17 (1)

“ERKEN YAŞTA KAYBETTİK”

Burada açıklamalarda bulunan Genel Başkan İnce, dün hayatını kaybeden CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen’e başsağlığı diledi. İnce, “Beraber mücadele ettiğimiz arkadaşımızdı. Milletvekili olmadan önce benim avukatlığımı da yapmıştı. Dostluğum olan bir arkadaşımızdı. Çok erken yaşta kaybettik. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun” dedi. İnce, yarın Samsun programı nedeniyle Pekşen’in Ankara TBMM’deki cenaze törenine katılamayacağı eşinin iştirak edeceği öğrenildi.

WhatsApp Image 2022-09-17 at 15.15.17 (5)

“BENİM ANKETİM SOKAKLAR”

İnce, anket şirketlerine de gönderme yaptı. İnce, sokakta özellikle gençlerin ilgi göstermesine dikkat çekerek “Sokaktaki karşılaştığımız durumu görüyorsunuz. Yüzde 1’lik, 2’lik parti olabilir mi? Çok daha fazlası.. Bunu ben görüyorum. Benim anketim sokaklardır. O sandığı patlatacak Memleket Partisi.. Bunu herkes görecek. Anket firmalarına da kapak olsun” diye konuştu.

Geçmişten Günümüze Trabzon'da Habercilik Geçmişten Günümüze Trabzon'da Habercilik

WhatsApp Image 2022-09-17 at 15.15.17 (4)

“MİLLETE GÜVENİYORUM”

Araklı’da ilçe binası açılışında konuşan İnce, hiçbir ittifakta yer almamasını ise şu şekilde değerlendirdi: “Bana diyorlar ki yeni kurulmuş bir partisin. Karşında devlet, devletin hazinesi var. Yanında MHP var. Karşısında Kılıçdaroğlu, Akşener, Saadet, Gelecek, Deva var. El altından da HDP var. ‘Bu ikisini birden nasıl devireceksin?’ diyorlar. Hazine yardımı yok. Benim arkamda olanlar burada. İyi insanlara, yetimin başını okşayanlara diyorum. Bu millete güveniyorum.” şeklinde belirtti.

WhatsApp Image 2022-09-17 at 15.15.17 (6)

“21 EV YIKILMIŞ, DEVLET ORTADA YOK!”

Arsin Çubuklu Mahallesinde Bakan Soylu’yu eleştirel açıklama yapan İnce, “Trabzon’dan sesleniyorum. Bak herkese cevap veriyorsun. Küfürleşiyorsun. Bırak bu işleri. Şuan senin memleketindeyim. Trabzon’da Arsin ilçesinin Çubuklu Mahallesindeyim. 2,5 yıl olmuş 21 tane ev gitmiş. Bu insanlara el uzatmamışsın. İçişleri Bakanısın. Bir ‘alo’ desen Valiye işi çözersin. Ama senin işin başından aşmış. 2,5 yıldır insanlar mağdur. 3-4 katlı evler yerle bir olmuş. Koca bir mahalle yok olmuş. Devlet ortada yok.  Süleyman Soylu önce sana sesleniyorum. Kendi vilayetine sahip çıkmayan adam, Türkiye’ye hiç sahip çıkamaz. Bunun takipçisi olacağım. Tekrar geleceğim buraya. Çubuklu Mahalle sorununu çözene kadar seni takipteyim.” ifadelerini kullandı.