Trabzon'da 3 çocuğunu öldüren baba olayında yeni gelişme! Trabzon'da 3 çocuğunu öldüren baba olayında yeni gelişme!

Trabzon’da son aylarda gündemi meşgul eden konulardan birisi, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin suya yapmış olduğu zamlar. Özellikle Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bu konu muhalefet tarafından sürekli tartışılırken dün Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Cumhur ittifakı oylarıyla suya %50 indirim yapıldı. Bunun ardından ise su zamları Trabzon’da tekrar gündeme geldi.  CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve CHP Ortahisar Belediye Meclis üyesi Ömer Dayı, sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu ve su indirimi talep ettiklerini belirttiler. Böyle bir durumda da seve seve evet oyu vereceklerini ifade ettiler. İşte o paylaşımlar:

ÖMER HACISALİHOĞLU: CHP OLARAK EVET DİYECEĞİZ

“Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP ve MHP’nin teklifi ile suya%50 indirim geldi. Şimdi Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin AKP ve MHP grubuna sesleniyorum, suya aylık enflasyon oranında zam yapılmasının kaldırılması ve % 30 indirim teklifini meclise sununuz. CHP olarak, EVET deyip sizi destekleyeceğiz.”

ÖMER DAYI: SİZDE İNDİRİM YAPIN

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında AKP ve MHP Meclis Üyelerinin oylarıyla Suya % 50 indirim yapıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yetki ve sorumluluğunda her ay otomatiğe bağlanarak suya zam yapılıyor.  Trabzon Büyükşehir Belediyesi AKP ve MHP Meclis Üyeleri hadi bakalım sizler de % 50 indirim yapın da samimiyetinizi görelim.”