Tahıl koridorunu açtıran hamleyi yapan Türkiye'de MSB ilk gemi ile ilgili detayları açıkladı. İşte yola çıkan geminin nereye gideceği...

Türk SİHA'larına ilgi artmaya devam ediyor! Şimdi de Ruslar... Türk SİHA'larına ilgi artmaya devam ediyor! Şimdi de Ruslar...

Türkiye'nin arabuluculuğuyla, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle dağıtımı durdurulan tahılın dünyaya güvenli bir şekilde gönderilmesine yönelik hazırlıklar tamamlanmdı.

Milli Savunma Bakanlığı, tahıl sevkiyat anlaşması kapsamında mısır yüklü ilk geminin saat 08.30'da Odessa Limanı'ndan Lübnan'a hareket edeceğini açıkladı.

Mısır yüklü Razoni isimli Sierra Leone bayraklı kuru yük gemisinin Lübnan'a gideceği bildirilen açıklamada, "22 Temmuz 2022’de Türkiye, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler arasında imzalanan 'Tahıl ve Yiyecek Maddelerinin Ukrayna Limanlarından Emniyetli Sevki Girişimi' belgesi kapsamında sevkiyat yapacak bu ilk gemiyi takiben diğer gemilerin de belirlenen koridor ve usuller çerçevesinde intikalleri planlanmaktadır" ifadesine yer verildi.