Milli Emlak Doğu Karadeniz’de onlarca araziyi satışa çıkardı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Milli Emlak, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde onlarca araziyi satışa çıkardı. Satışa çıkarılan araziler arasında  tahmini 9 bin TL bedelli tarla, bin 500 TL’ye arsa bulunuyor

Sözleşmeliler kadroya geçiyor! Sıra EYT'ye geldi Sözleşmeliler kadroya geçiyor! Sıra EYT'ye geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Milli Emlak, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde onlarca araziyi satışa çıkardı. Trabzon’da 1 fındık bahçesi satışa çıkarılırken, Gümüşhane için 16, Bayburt için 32, Rize için 9, Artvin için 5 ve Ordu için 1 satış ilanına çıkıldı. Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Esenyurt Mahallesi’ndeki 22.358,12 metrekarelik fındık bahçesi tahmini 1 milyon 307 bin TL bedelle satışa çıkarıldı. Ordu’nun Fatsa ilçesindeki arsa içinse 78 bin liralık tahmini bedel belirlendi. Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde ise ham toprak ve arsalar satışa çıkarıldı. Tahmini bedeli 12 bin lira civarında olan ham topraklar ve 69 bin TL’lik arsa ise fiyatı ile dikkat çekti.

Bayburt Merkezde de arsa, tarla ve ham toprak ham toprak satışı için 2 bin 750 TL tahmini beden belirlenirken, bin 500 TL’ye arsa 30 bin TL’ye de tarla satılıyor. Rize’nin İkizdere ilçesinde satışa çıkarılan tarlalar için tahmini bedel ise 10 bin TL ile 150 bin TL bandından değişiyor. Artvin’in Ardanuç ilçesinde ise bahçe ve tarla satılıyor. Satışa çıkarılan 5 arazi için en düşük tahmini bedel 9 bin TL olurken, en yüksek bedel ise 160 bin TL oldu.