Trabzon’da eğitim camiasında üst düzey bir değişim yaşanacağı iddiaları kulaktan kulağa dolaşıyor. İddia o ki Ortahisar İlçe Milli Eğitim  Müdürü Şükür Köse’nin Ankara’ya alınmasının ardından önümüzdeki bir iki hafta içinde İl Milli Eğitim Müdürü de değişecek.

 İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın yerine yeni bir Milli Eğitim Müdürü aranıyor.  Yine kulislerde dolaşan bilgiye göre Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılacak atama da bu yüzden bekletiliyor. İl ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilecek isimlerin aynı anda açıklanacağı iddia ediliyor.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, acaba neden görevden alınmak isteniyor. Aktaş başarısız mı? Şayet Aktaş başarısız ise, Aktaş’tan önceki dönemler ve Trabzon’un başarı oranları açıklansın. Görülecektir ki, Trabzon Milli Eğitimi en başarılı dönemini Hızır Aktaş’ın müdürlüğünde yaşıyor. Geriye bir tek şey kalıyor. Aktaş’ı sevmeyenler ya da Aktaş’a iş gördüremeyenler.

Biz buradan bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Rize Milletvekili Muhammet Avcı’dan Aktaş’ın neden görevden alınmak istendiğini sorgulamasını istiyoruz. Zira Aktaş’ın görevden alınmasının eğitim başarısıyla hiçbir ilgisi olmadığına inananlardanız. Aksine başarılı bir müdür görevden alınmak isteniyor.

Güncel :

HIZIR AKTAŞ GÖREVDEN ALINDI

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Milli Eğitim Bakanlığına uzman olarak çekildi. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise MEB Daire Başkanı H. Burak Fettahoğlu getirildi.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev değişimi yaşandı. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Milli Eğitim Bakanlığına uzman olarak çekildi. Yeni İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Burak Fettahoğlu atandı. Daha önce Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak çalışan Fettahoğlu, 3 yıldır MEB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapıyordu. Trabzon’da görev yaptığı 2014 - 2017 yılları arasında hem yönetim kadrosu ile hem de okul idarecileri ile iyi ilişkiler kuran Fettahoğlu’nun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanması eğitim camiasında memnuniyetle karşılandı. Kurumların sorunlarına vakıf olan Fettahoğlu’nun kısa süre içinde iletişime açık yaklaşımıyla çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirmesi bekleniyor.

HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU KİMDİR?

1979 yılında Gümüşhane İli Kelkit İlçesinde dünyaya geldi. 2002’de 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği alanından mezun oldu. Erzincan Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2002-2008 yılları arasında öğretmenlik, 2008-2014 yılları arasında farklı okul ve kurumlarda yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014-2017 yılları arasında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü, 2017-2021 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 17 Aralık 2021 tarihi itibariyle Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Songül MAZLUM