TBMM çatısı altında devam eden Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri zaman zaman sert tartışmalara sahne oluyor. Önceki gün İçişleri Bakanlığı için yapılan bütçe görüşmelerinde de tansiyon sık sık yükseldi. Bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın açıklamaları da manipüle edilmek istendi. Milletvekili Cora görüşmeler sırasında, “Atatürk'ü de, İnönü'yü de, Menderes'i de, Demirel'i de, Erbakan'ı da uyuşturucu ticaretiyle suçlamışlardı.

Bugün de benzer bir senaryo izliyoruz. Çok uyanık ve dikkatli olmalıyız. Bakan Bey rakamları ortaya koydu. Türkiye uyuşturucuda üretici bir ülke değildir. Bugün, Türkiye, uyuşturucu madde yakaladığı için, uyuşturucu ticaretini engellediği için, uyuşturucu çetelerinin tarumar ettiği için, terör örgütlerinin uyuşturucu tarlalarını yok ettiği için suçlanan bir ülke olmuştur ve sizin tarafınızdan.” açıklamalarında bulundu.

Trabzon'da ‘Yer Altı Otopark’ önerisi Trabzon'da ‘Yer Altı Otopark’ önerisi

Bu açıklamalar üzerine CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sosyal medya hesabından, “AKP'li vekil haddini aştı. Atatürk, İnönü, Demirel ve Erbakan'ın isimlerini uyuşturucuyla yanyana getirmeye kalkan AKP Milletvekili Salih Cora'ya: Cehaletinizi giderin!” açıklaması yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecen de sosyal medya hesabından, “İçişleri Bakanlığı Bütçesi'nde, AKP Milletvekili Salih Coraderhal mücadele edilmesi gereken uyuşturucu sorunu yerine, Atatürk ve İnönü ile uyuşturucuyu yan yana getirme hadsizliğini yapmış, partimize de haddini aşan ifadeler kullanmıştır. Gereken cevabı Tuncay Özkan vermiştir.” ifadesini kullandı.

Milletvekili Cora ise hakkında sosyal medyadan başlatılan algı operasyonu karşısında sessiz kalmadı. Milletvekili Cora, “Sn. Gülizar Emecen ne söylediğimi kulaklarınızla duyduğunuzu düşünüyordum. Yine de problem varsa gözlerinizle görmeniz için tutanağı gönderiyoruz. Kamuoyunu yanıltmamanızı istirham ediyoruz.” İfadelerini kullanarak şu tutanak metnini paylaştı: “Geçmişte benzer iddialara Avrupa’nın veyahut diğer ülkelerin başkentlerinde oluşan manşetlerde çok kez tanık olmuştuk. Atatürk'ü de, İnönü'yü de, Menderes'i de, Demirel'i de, Erbakan'ı da uyuşturucu ticaretiyle suçlamışlardı. Bugün de benzer bir senaryo izliyoruz. Çok uyanık ve dikkatli olmalıyız. Bakan Bey rakamları ortaya koydu. Türkiye uyuşturucuda üretici bir ülke değildir. Bugün, Türkiye, uyuşturucu madde yakaladığı için, uyuşturucu ticaretini engellediği için, uyuşturucu çetelerinin tarumar ettiği için, terör örgütlerinin uyuşturucu tarlalarını yok ettiği için suçlanan bir ülke olmuştur ve sizin tarafınızdan.”