AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ’i ziyaret etti.

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Bakan Fatih Dönmez'i ziyaret ederek bireysel elektrik aboneliği konusunda yaşanan sorunu tekrar gündeme getirdi. Daha önce AK Parti Grup Başkanı, eski bakan İsmet YILMAZ, Tarım ve Orman Bakanlığının bütçe görüşmelerinde önceki Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ, ardından göreve gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit KİRİŞÇİ’ye sorunu birebir ileten CORA, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı DÖNMEZ’e de konunun ehemmiyetini aktardı.

Yaylalarda daha önce İmar Barışı ile yapı kayıt belgesi verilen kişilere toplu abonelik yapıldığına vurgu yaparak, bu durumun huzursuzluğa neden olduğunu ve toplu aboneliğin, bireysele dönüştürmesi gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca yaylalarda bazı yerlerde aboneliklerin, bireysel aboneliğe dönüştürülüp bazı yerlerde dönüştürülmemesinin ise ciddi sıkıntılara yol açtığını söyledi. 

Tarım ve Orman Bakanlığının genelgesinden dolayı toplu aboneliklerin bireysel aboneliğe dönüştürülemediğine dikkat çeken CORA, “Toplu aboneliklerin bireysel aboneliklere dönüşmesi için yeni bir yönetmelik yayınlanması ve tarım bakanlığının bu yapı kayıt belgelerini tanıması gerekiyor. Vatandaşlarımızın büyük bir mağduriyeti söz konusudur. Sizden bu genelgenin düzeltilmesi noktasında destek bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

ELEKTRİKLE İLGİLİ SORUNLAR ORTAK

Öz Sağlık İş Sendikası Cumhurbaşkanı'na teşekkür etti Öz Sağlık İş Sendikası Cumhurbaşkanı'na teşekkür etti

Trabzon genelinde elektrikle ilgili yaşanan sorunlara da değinen CORA, “Trabzon’da elektrikle ilgili sorunlar ortak. Sahaya indiğimizde genel olarak bize iletilen sorunlar; elektrik hatlarının yenilenmesi, voltaj düşüklüğü, genel aydınlatma ile ilgili yaşanan sorunlar, elektrik direklerinin çürümüş olması, eğrilmesi veya devrilip yola düşmesi, kış turizmin gerçekleştiği yaylalarda elektriklerin kesinti aylarının uzun tutulmasının olumsuz etkileri, elektrik tellerinin yere yakın olması, bazı mahallelerde yatırımların gerçekleşip bazılarında gerçekleşmemesi. Bu hususlarda da desteğinizi bekliyoruz.” dedi.