AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Trabzon programları kapsamında dün Çarşıbaşı ve Hayrat ilçelerini ziyaret ederek idame eden yatırımları ve projeleri yerinde inceledi.

İlk durağı Çarşıbaşı olan Cora, Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hakan Kocaman, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hüseyin Kara ve ilçe yöneticileriyle beraber Çarşıbaşı Limanı'nda, Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasında, çalışmaları idame eden kapalı spor salonunda araştırmalarda bulunmuş oldu. Ayrıca 8 ilden 220 sporcunun katılımıyla meydana gelen Okul Sporları Yıldız Kız ve Erkek Çim Hokeyi müsabakalarının açılışına katıldı. Esnaf ve vatandaşlarla da buluşarak ilçeden ayrıldı.

Limanda, Spor Salonunda ve Meslek Yüksekokulu binasında çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini belirten Cora, “Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu’nda oldukça yüksek standarlarda yoğun bir inşaat faaliyeti gerçekleşiyor. İdari bölümler, sınıflar ve sosyal alanlar en verimli halde yenileniyor. Yeni öğrenim ve öğretim yılına yetiştirilmesi için yoğun bir emek var.  Dış cephe çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Binanın şu an elektrikle ilgili çalışmaları devam ediyor. İlçemize çağ atlatacak devasa bir eseri ve hizmeti kazandıracağız. Çarşıbaşı, Meslek Yüksek okulu ile değişimi yaşayacak.“ dedi.

‘Limandaki Sorunu Çözüyoruz’

Ayrıca Çarşıbaşı Limanı'nda devam eden dip tarama çalışmalarının yoğun bir halde gerçekleştiğini ve limandaki sığlığın kısa müddette giderileceğini vurgulayan Cora, bu mevzuda ilgisini ve desteğini esirgemeyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Beye teşekkür etti.

Bir sonraki adresi Hayrat olan Milletvekili CORA, burada AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, AK Parti Hayrat İlçe Başkanı Serkan Karaahmetoğlu ve ilçe yöneticileri ile esnaf ziyaret edildi, Çaycılar ve Çamlıtepe Mahallerinde ev, aile hane ziyaretleri yapıldı. Yaşlıların hayır duaları alındı. Köylerde kanaat önderlerinin dilek ve talepleri dinlendi. Ardından ilçe yöneticileri ile iftarda bir araya gelindi. 

Ziyaretle alakalı konuşan Cora, “Bizim ilham ve güç kaynağımız da tek muhatabımız da milletimizdir. Hiç kimse milletimizle aramıza giremiyor. Bizim milletimizle aramızda gönül bağları vardır. Bu kutsal günlerde kendilerini ziyaret ediyoruz, yanlarında yer alıyoruz, saflarımızı sıkılaştırıyor, dayanışmamızı arttırıyor, birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyor, kavlimizi yeniliyor, ahdimizi tazeliyoruz.” ifadelerine yer verdi.