AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN’i ziyaret ederek tarım ve hayvancılıkla uğraşan kadın çiftçilere sosyal güvenlik desteği sağlanmasına ve bu manada kadın kooperatiflerinin güçlendirmesine yönelik talepleri iletti.

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odasından vatandaşlara uyarı Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odasından vatandaşlara uyarı

Trabzon’daki saha çalışmalarının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda ve TBMM Genel Kurulunda yoğun bir çalışma temposu içerisinde olan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Bakanlıkları da ziyaret ederek vatandaşların talepleri ve beklentilerini ilgili Bakanlara iletiyor.

Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN’i ziyaret eden CORA, kadın çiftçilere sosyal güvenlik desteği sağlanmasına ilişkin talepleri Bakan BİLGİN’e iletti.

“Tarımsal üretim sürecinin her aşamasında bulunan kadın çiftçilerin ve gençlerimizin sosyal ekonomik yaşantılarını geliştirmek ayrıca fırsat eşitliğinin sağlanması, girişimciliğin ve istihdamın artırılmasına , kırsaldan şehire göçün önlenmesi, tarım ve hayvancılığın cazip hale gelmesi için her alanda çalışmalarımız sürüyor.” diyen CORA ziyaretle ilgili, “Kırsal bölgelerde tarım ve hayvancılık yapan kadın çiftçilerimize sosyal güvenlik desteği sağlanmasına kadın kooperatifleri aracılığı ile desteklenmesine ilişkin talebimizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat BİLGİN beye ilettik. Talebimize olumlu yaklaşan ve bu konuda bürokratlarına talimat veren bakanımıza minnettarız. Ümitliyiz. Kırsalda beklenen bir sorunu çözeceğiz. Bakanımız birçok kronik sorunu el attı ve çözüm sağladı. Yine çalışma hayatının her alanında attığı adımlarla gönüllerde taht kuran bakanımıza teşekkür ederiz. Var olsun.“ ifadelerine yer verdi.