Bakan Süleyman Soylu Sürmene'de - CANLI Bakan Süleyman Soylu Sürmene'de - CANLI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Arsin'de vatandaşlar ve Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri ve Balıkçılalarla bir araya gelerek Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) Fındık Deposunda incelemelerde bulundu. Cora’ya bu ziyaretlerinde AK Parti Arsin İlçe Başkanı Tolga Şengül, Belediye Başkanı Sait Gürsoy ve teşkilat mensupları da eşlik etti.

OSB’NİN GENİŞLETİLMESİ MASAYA YATIRILDI

image_6483441 (1)-7

Milletvekili Cora Arsin Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ederek OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve sanayicilerle toplantı yaptı. Toplantıda OSB’nin genişletilmesi ve OSB içerisinde kurulması planlanan meslek yüksek okulu ilgili istişarede bulundu.

"TMO alımları ile her zaman üreticiyi korumaya yönelik bir politika izledik"

TMO Arsin depolarında incelemelerde bulunan Cora, “Hükümetimiz her zaman fındığın ve fındık üreticisinin yanında oldu, bundan sonra da olmaya devam edecektir. TMO alımları ile her zaman üreticiyi korumaya yönelik bir politika izledik. Bu alımlarla üreticimizin piyasaya olan güveni her zaman artmıştır. 22 Ağustos itibari ile TMO fındık alımlarına başladı. Şimdi iş üreticinin elindedir. Fındığı iyice kurutmalı, piyasaya doğru zamanda çıkarmalıdır.” ifadelerini kullandı.

"Körfez turizminin Trabzon’a akın etmesi piyasayı olumlu etki etti"

Cora ardından Arsin Su Ürünleri Kooperatifi ve Balıkçılar  ile bir araya geldi. Balıkçılara yeni barınakların yapılması için gerekli adımları atacağını ve  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile görüşeceğini söyledi.

image_6483441-7

Son olarak Cumhuriyet Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Cora ziyaretleri şu sözlerle değerlendir: “Sahada gözlemlediğim üç ay öncesine göre çok farklı bir hava var. Çok olumlu tepkiler alıyoruz. Böyle çalışmaya devam etmeliyiz. Ben 20 yıldır aktif siyasetin içerisinde olan biriyim. Bu zamana kadar her türlü refleksi, tepkiyi ölçme noktasına haiz olduk. Şu anda geldiğimiz noktada yerelde yaşanan gelişmelerin sahaya olumlu yansıması oldu. Çalışan kesime yönelik maaşların artışı, asgari ücretin artışı, emekliye ek gösterge noktasında artış, fındık ve çay fiyatlarındaki artış yüzleri güldürdü. Trabzonspor’un şampiyonluğu da şehirde çok olumlu hava yarattı. Körfez turizminin Trabzon’a akın etmesi piyasayı olumlu etki etti. Ayrıca 7’li masaya halk nezdinde müphem ve şüpheyle yaklaşılmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin dünyanın çözüm noktası olması, birçok krizin çözümünde etkin olması, beyaz masa gibi çalışması önemli gelişmelerdir. Tüm bunları sahada gözlemliyoruz. AK Parti milletin gönlündeki yerini koruyor. Çok güçlü bir şekilde seçime gireceğiz.”