CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Çarşıbaşılı balıkçıların sorununu TBMM’ye taşıdı.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Yalıköy- Çarşıbaşı Limanı arasında kurulacak balık kafeslerini TBMM gündemine taşıdı. Kurulacak kafesler yüzünden 600 ailenin mağdur olacağını kaydeden Kaya, “İnsanların ekmeğiyle oynamayın, Çarşıbaşılı balıkçılarımızın avlanma alanlarına dokunmayın.” dedi.

Balıkçılarımızın avlanma alanlarına dokunmayın (4)

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Yalıköy- Çarşıbaşı Limanı arasında kurulacak balık kafeslerini TBMM gündemine taşıdı. Küçük balıkçıların son avlanma yerlerinin elinden alınacağını kaydeden Milletvekili Kaya, 600 ailenin büyük bir mağduriyetle karşı karşıya kalacağını söyledi. Balıkçılara sahip çıkılmasını isteyen Milletvekili kaya, “Trabzon'da balık ve balıkçılık deyince ilk akla gelen Çarşıbaşı ilçemizde avlanma alanlarına kafes kurulması düşünülen balıkçılarımız büyük bir sıkıntı içindeler. Son yıllarda kıyılarımız boyunca kurulan kafesler nedeniyle avlanma alanları iyice daralan balıkçılarımız, Yalıköy- Çarşıbaşı Limanı arasında kalan son avlanma alanlarının ellerinden alınmaması için mücadele ediyorlar. Yaklaşık 600 aileden oluşan bu insanlarımız, balıkçılık yaparak evlerine ekmek götüren insanlarımız. İmzalar toplayarak mağduriyetlerini Tarım İl Müdürüne iletmelerine rağmen balıkçılarımıza sahip çıkılmamış.” ifadelerini kullandı.

Çarşıbaşı'nda Kaza! 1 öğrenci yaralandı Çarşıbaşı'nda Kaza! 1 öğrenci yaralandı

Balıkçılarımızın avlanma alanlarına dokunmayın (3)

İNSANLARIMIZIN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN

Çarşıbaşılı balıkçıların mücadelesine destek vereceklerini ifade eden Milletvekili Kaya, “Çarşıbaşılı balıkçılarımızın mücadelesi, bir hak, bir ekmek mücadelesidir. Bu haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarındayız. Buradan iktidara sesleniyorum: Tekne balıkçılığı Trabzon'umuz için atadan, dededen kalma önemli bir kültürdür ve ondan da önemlisi birçok insanımızın geçim kaynağıdır..” açıklamalarında bulundu.