Süleyman Soylu'dan Meral Akşener'e uyuşturucu tepkisi! Süleyman Soylu'dan Meral Akşener'e uyuşturucu tepkisi!

Millet Partisi MKYK toplantısı Millet Partisi'nin dayandığı Yeniden Milli Mücadele Hareketi'nin 1967 yılında kurulduğu Konya'da 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirildi.

Türkiye çapında bölgesel toplantıların başlatılacağı ve ilk toplantının Haziran ayının son haftasında Trabzon'dan başlatılacağı kararının alındığı Millet Partisi MKYK toplantısı sonunda yapılan basın  açıklaması şöyle:

‘MİLLET PARTİSİ, SADECE TÜRK-İSLAM DÜNYASI İÇİN DEĞİL İNSANLIK İÇİN DE BİR UMUTTUR’

Millet Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) asıl üyeleri ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) asıl üyeleri, ittifak çalışmalarını ve teşkilatlanma ile ilgili bazı konuları değerlendirmek üzere Genel Başkan Sayın Cuma Nacar başkanlığında Konya’da toplandı.

Genel Başkan Cuma Nacar, “İktidar yürüyüşümüzü başarıyla taçlandırmak kararlılığıyla yollara düşeceğiz.” dedi.

HAZİRAN SONUNDA KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISI YAPILACAK

Toplantıda “Millet Partisi’nin iktidar yürüyüşünün kararlılıkla, engelleri aşa aşa devam etmesi; bölge toplantılarına başlanması ve ilk bölge toplantısının Haziran sonunda Karadeniz bölgesinde yapılması” kararlaştırıldı.

‘BU TOPLULUK KANARYA SEVENLER DERNEĞİ OLMAYACAKTIR’

Toplantıda Genel Başkan Cuma Nacar’ın konuşmasından bazı notlar şöyle:
“Nereden gelirse gelsin ayağımıza pranga vurulmasına fırsat vermeyeceğiz.
İktidar yürüyüşümüzü başarıyla taçlandırmak kararlılığıyla yollara düşeceğiz.
Bu topluluk kanarya sevenler derneği olmayacaktır. 21. Yüzyılda bize daha fazla ihtiyaç var. Biz iktidar olmak için varız.
İktidarı da muhalefeti de görüyoruz. Başka işleri kalmamış biri birlerini karalama kavgasında ağızlarından çıkanı kulakları duymuyor!
Türk Milleti’ne ilan ediyoruz; Millet Partisi’siz ittifak da olamaz, sorunlar da çözülmez, Türkiye ‘Muhteşem Türkiye’ de olamaz. Perişan bir İslam dünyası, parçalanmış bir Türk dünyası ve bunalımdaki dünya bizi bekliyor.

Bir milletin kaderini çoğunluklar değil teşkilatlı kadrolar belirler. Bu milletin aydınlık geleceğini Millet Partisi kurgulayacaktır.”

‘MUHTEŞEM TÜRKİYE’NİN YOLUNU AÇACAĞIZ

Toplantıda, MKYK ve MDK üyeleri tam bir vakar ve disiplin içinde görüşlerini dile getirirken merhum Bilge Lider Aykut Edibali’nin emanetine kararlılıkla sahip çıkacaklarına dair bir sınavı daha başarıyla verdiler.

Millet Partisi kadrolarının her bir üyesi, Türkiye’yi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtararak ‘Muhteşem Türkiye’nin yolunu açacaklarının imanı ve inancı içinde konuşurken duygulu anlar da yaşandı. Gönül pınarları göz yaşına dönüştü.

Haziran sonunda yapılacak Karadeniz bölge toplantısı heyecanı bir kat daha artırdı…