Milletvekili Hamzaçebi, Millet İttifakı’nın Trabzon’a çizdiği vizyonu açıkladı.

Songül MAZLUM - CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Trabzon’da kentin mega projelerine yönelik açıklamalarda bulundu. Güney Çevre Yolu, demiryolu gibi projelerin millet İttifakı iktidarında öncelikleri olacağını dile getiren Milletvekili Hamzaçebi, “Güney Çevre Yolu’nu mutlaka yapacağız. Trabzon’u sahil bandına sıkışmış bir kent olmaktan çıkaracağız. Yatırım Adası’nı gerçekleştireceğiz. Bunların örtesinde biz Trabzon’u ve Karadeniz’i Türkiye’nin yazılım merkezi yapacağız.” dedi.

AA-20220617-28187644-28187642-TRABZONDA_TURKIYE_EKONOMISI_SORUNLAR_VE_COZUMLER_KONFERANSI_DUZENLENDI

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, ekonomi konferansı için geldiği Trabzon’da günebakış gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Trabzon’da kentin mega projelerine ve beklentilerine yönelik açıklamalarda bulunan Milletvekili Hamzaçebi, “Güney Çevre Yolu’nu mutlaka yapacağız. Trabzon’u sahil bandına sıkışmış bir kent olmaktan çıkaracağız. Yatırım Adası’nı gerçekleştireceğiz. Bunların örtesinde biz Trabzon’u ve Karadeniz’i Türkiye’nin yazılım merkezi yapacağız. Yazılım, Türkiye ekonomisinin 21. yüzyıldaki lokomotifim güçlerinden birisi olacak.” diye konuştu.

AA-20220617-28187644-28187639-TRABZONDA_TURKIYE_EKONOMISI_SORUNLAR_VE_COZUMLER_KONFERANSI_DUZENLENDI

DEMİRYOLUNU MUTLAKA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Fener Rum Patriği Bartholomeos'a Trabzon'da bordo mavili karşılama! Fener Rum Patriği Bartholomeos'a Trabzon'da bordo mavili karşılama!

Demiryolunun da Millet İttifakı’nın önceliklerinden biri olup olmadığına dair soru üzerine Milletvekili Hamzaçebi, “Karadeniz, demiryolunu Türkiye keşke çok önceden yapabilseydi. İnanın bu sahil bandının çirkin yapılaşmasının önüne geçmiş olurduk. Bunu mutlaka gerçekleştireceğiz. Bu projeyi de yapmak bize nasip olacak.” ifadelerini kullandı. İktidar olması halinde önceliklerinin hangi proje olacağına dair soru üzerine Milletvekili Hamzaçebi, “Henüz iktidarda olmadığımız için bir sıralama yapamam ama Trabzon’un bu yatırımlara ihtiyacını öteden beri bilirim. Sonuçta bunlar bir finansman meselesidir. Elbette demiryolu yapımı biraz daha zaman alacak bir projedir. Orta vadeli olarak gerçekleştirmeyi planladığımız projelerdir.” açıklamalarında bulundu.