Ankara'nın Haymana ilçesinde Emre Kara 15 yaşındaki S.K. adlı kız çocuğuna cinsel istismarda bulunup müstehcen görüntülerini sosyal medyada paylaştığı suçundan gözaltına alındı.

Ankara'da ailesiyle birlikte yaşayan S.K., 2020 yaz tatilinde ailesiyle birlikte gittiği Haymana ilçesinin Kutluhan köyünde Emre Kara ile tanıştı. Kara daha sonra bir süre röportaj yaptığı S.K.'nın müstehcen görüntülerini çekti. Kara, kızın sosyal medya hesabını devraldı ve S.K.'nın görüşmek istememesinin ardından çektiği görüntüleri takipçileriyle paylaştı. S.K. ve ailesinin şikayeti üzerine Emre Kara gözaltına alınarak tutuklandı.

111,5 YIL HAPİS İSTEMİYLE DAVA

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Emre Kara hakkında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme', 'çocuk ile ilgili üretilen müstehcen yayınları yayımlamak', 'şantaj' ve 'hakaret' suçlarını zincirleme işlediği gerekçesiyle 111,5 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Ankara Batı 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Emre Kara katıldı. Suçlamayı kabul etmeyen Kara, detaylı savunmasını sonraki celse yazılı olarak vereceğini söyleyerek, "Kızın ailesiyle husumetim var, o yüzden bana iftira attılar. Kendisiyle kesinlikle cinsel birlikteliğim olmadı. Dosyadaki görüntüler ağabeyi ve ailesi tarafından danışıklı olarak çekilerek yayınlandı" dedi.

Mahkeme başkanının dosyaya giren hakaret ve tehdit içerikli mesajları sorması üzerine Kara, "Okunan mesajlar bana ait değildir. Sahte Instagram hesaplarıyla mahkeme kandırılmaya çalışılıyor. Ben dosya kapsamında yer alan hiçbir mesajı kabul etmiyorum" diye konuştu.

Öğrencilerin heyecanı dorukta! İşte LGS Sınavı detayları Öğrencilerin heyecanı dorukta! İşte LGS Sınavı detayları

"CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM"

Mağdur S.K. de mahkemede uzman eşliğinde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden ifade verdi. Sanıktan ve ailesinden şikayetçi olduğunu aktaran S.K., "Benden habersiz uygunsuz görüntülerimi çekmiş. Ben görüşmek istemeyince görüntüleri aileme gönderdi. Daha sonra da sosyal medya hesabımdan yayınladı. Bana bunu yapan herkesin cezalandırılmasını istiyorum" dedi.