MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Gümüşhane’nin üç köyünün Trabzon’a bağlanması iddiası üzerine bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz gün CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gümüşhane’nin üç köyünün Trabzon’a bağlandığı ve Trabzon Büyükşehir Başkanvekili Atilla Ataman’ın bunu yaptığını iddia etmişti. Ataman’ın ekoturizm yapmak için bu köylerin Trabzon’a bağlandığı, şikayet ise üç köy muhtarından geldiğini ifade etmişti.

Trabzonspor'un kamp kadrosu belli oldu! İşte yer alan isimler... Trabzonspor'un kamp kadrosu belli oldu! İşte yer alan isimler...

Olayın ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman, Trabzon’da basın mensuplarıyla bir araya gelmiş ve Özel’in yalan söylediğini, kendisine iftira attığı dile getirerek, “Şahsım ve eşimle ilgili iddia ettiğin hususlardan bir paragraf bir cümle bir satır bir kelime bir harf doğru çıkarsa ve bunu ispatlarsan, Trabzon Büyükşehir belediyesi Meclis Başkanlığından ve Belediye Başkan Vekilliğinden şahsım ve AK Parti Diyarbakır İl Başkan yardımcılığından eşim Suna Kepoğlu Ataman derhal istifa edeceğiz.” demişti. Olayın ardından MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı ve Ataman’ın arkasında olduklarını belirtti. Başkan Tarım’ın açıklamaları şu şekilde:

“Şalpazarı Gümüşhane sınır meselesi üzerine: Şeytanın bile aklına gelmeyecek şeyler insanoğlunun aklına gelebilmektedir. Şalpazarı'nda yıllarca süren yayla sınırı tartışmalarının sonucunda mahkemenin aldığı kararı alakasız yerlere ve kişilere yapıştırma gayretleri hiç de vicdani ve insani değildir. Ülkücü terbiyenin içerisinde yetişmiş ve bu gün Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini sürdüren Atilla Ataman kardeşimiz için yurdun her toprağı ve Türk bayrağının dalgalandığı her yerin kutsal sayıldığını en iyi ben bilirim. Kendisine ait olan mükemmel bir tesisin Trabzon ya da Gümüşhane sınırları içerisinde olmasının çok fazla bir ehemmiyeti yoktur. Birde bildiğim en önemli kısmın siyasetin her zaman çamurlu ve kaygan zeminde yapılmaya çalışıldığı gerçeğidir. Cumhur ittifakı olarak sadece ittifakımızı değil, şahsi kişiliklerimizi de tüm kötülüklerden korumak mecburiyetimiz vardır. Kısacası Atilla Ataman’ın arkasındayız.”