Beşikdüzü Belediyesinin MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk’ün Belediye Başkanı Ramis Uzun hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Başkan Uzun’un yıllardır teleferiği işletememesi üzerine Beşikdüzü Belediye Meclisinde tansiyon yükseldi. Başkan Uzun’u eleştiren MHP’li Meclis Üyesi Öztürk, “3 yıldır bu teleferiği neden çalıştırmıyorsun? Neden ihaleye çıkmıyorsun? Tutturmuşsun bir Büyükşehir Belediyesine satış işi. 3 yıldır yalanlarla bu Meclisi uyutuyorsun.” eleştirilerinde bulundu.

Trabzon'da bu da oldu 2

Ali Öztürk Bakan Muş'un söylemlerini değerlendirdi! Ali Öztürk Bakan Muş'un söylemlerini değerlendirdi!

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA SUÇ DUYURUSU

Belediye Meclisi toplantısında Başkan Uzun hakkında kamu malını zarara uğratmaktan suç duyurusunda bulunacağını da açıklayan Öztürk, şeffaf bir şekilde açık ihaleye çıkılmamasını eleştirdi. Bunun üzerine Başkan Uzun’un “Şikayette bulanabilirsin.” dediği öğrenildi. Meclis üyeleri de teleferik konusunda Başkan Uzun’a “Gerekeni yap artık Başkan” diye seslendi. Meclisin ardından Öztürk’ün İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Beşikdüzü Belediyesinin MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk’ün Belediye Başkanı Ramis Uzun hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Beşikdüzü Belediyesinin 2021 yılı bütçesinin karara bağlandığı Meclis toplantısında 100 milyonu aşkın bir yatırımla ilçeye kazandırılan ancak 3 yıldır atıl durumda kalan teleferik tartışma yarattı. Hazırlanan raporda belediyenin teleferik için İller Bankasından kullandığı kredilerin, yapılan yatırımların geri dönüşümünün sağlanamadığı ifadesinin yer alması üzerine MHP’li Öztürk, belediyeyi eleştirdi.     

Trabzon'da bu da oldu-Uzun  

3 YILDIR NEDEN AÇIK İHALE YAPILMADI?

CHP’li Başkan Ramis Uzun’a yönelik eleştirilerde bulunan Öztürk, “3 yıldır bu teleferiği neden çalıştırmıyorsun? Neden ihaleye çıkmıyorsun? Tutturmuşsun bir Büyükşehir Belediyesine satış işi. Büyükşehirin imkanı varsa Trabzon’da 20 yıldır Boztepe’ye yapılması planlanan teleferiği veya Sümela’ya Uzungöl’e düşünülen teleferiği yapsın. Üç yıldır yalanlarla bu Meclisi uyutuyorsun. Yeter artık! Keyfi uygulamaların yüzünden bu ilçe yeterince geriye gitti. Trabzon’u Beşikdüzü’nü daha fazla cezalandırmaya hakkın yok.” eleştirilerinde bulundu ve hakkında kamu malını zarara uğratmaktan suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Öztürk ayrıca, “Madem İller Bankasından her ay ödenek kesiliyor neden şeffaf bir şekilde ihaleye çıkarak üç yıldır yatırımcı bulmuyorsun? Bu keyfiyete ne hakkın var?” sorularını yöneltti.

Trabzon'da bu da oldu

Öztürk’ün “Suç duyurusunda bulunacağım” çıkışı üzerine Başkan Uzun, “Şikayette bulanabilirsin.” ifadelerini kullandı. Mecliste gergin anlar yaşanırken, Meclis üyeleri Başkan Uzun’a “Gerekeni yap artık Başkan” diye seslendi. Meclisin ardından Öztürk’ün İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Haber: Songül MAZLUM