MHP’li Gedikli, sığınmacı polemiğinde Bakan Soylu’nun yanında durdu.

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sığınmacılar üzerinden aralarında geçen tartışmada Bakan Soylu’ya destek verdi. Devletin son bir ayda PKK, FETÖ ve dış güçler eksenli başarılı operasyonlar gerçekleştirdiğini söyleyen Gedikli, “Bir genel başkanın sığınmacı üzerinden kaos oluşturması ise sanki bir psikolojik savaş ayağı olan iç karışıklık oluşturmak üzerine hareket edildiği hissiyatını bizlerde oluşturuyor” dedi.

Gözden kaçırmayın

Rektör ve Milletvekilleri 67. yıldönümünde KTÜ’yü anlattı Rektör ve Milletvekilleri 67. yıldönümünde KTÜ’yü anlattı

İÇ KARIŞIKLIK OLUŞTURULMAK İSTENİYOR

Özdağ’ın iç karışıklık çıkarmaya çalıştığı hissiyatının kendisinde oluştuğunu söyleyen Gedikli, “Devletimizin son bir aydır; PKK'nın bombalı eylemlerini engellediği, birçok ajanı tutuklandığı, FETÖ faaliyetlerini engellediği ve Kavala ve Soros üzerinden ise dış istihbarat operasyonları ile savaştığını duyuyor ya da tahmin edebiliyoruz… Maalesef aynı zamanda; Tüm bunlar olurken bir genel başkanın sığınmacı üzerinden kaos oluşturması ise sanki bir psikolojik savaş ayağı olan iç karışıklık oluşturmak üzerine hareket edildiği hissiyatini bizlerde oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

PSİKOLOJİK ALGI AJANLARININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜRÜYOR

Gedikli, önemli olanın devletin bekası olduğunu belirterek, “Doğaldır sığınmacı politikasını eleştirebilirsin muhalefet edebilirsin beğenmeyebilirsin de lakin muhalefet partisi dahi olsan, esas olanın devletin bekası olması gerektiğini bilmelisin. Türkiye’nin partisi isen olması gereken budur… Haa Eğer dış güçlerinin partisi isen ise olması gereken zaten odur. Yoğun istihbarat faaliyetlerinin yürütüldüğü şu günlerde bu tip açıklamaların bu tip alan açmaların çatışma ve gerginlik pompalamaya çalışan psikolojik algı ajanlarının ekmeğine yağ sürdüğü kanaatinde ve düşüncesindeyiz. Üstelik dünyanın yeniden şekillendiği Türkiye’nin oyun kurucu olduğu ve bu boyutta operasyonlarını sürdürdüğü ve hatta şu günlerde dışarıda Pençe Kilit operasyonu gibi zor bir operasyonun yapıldığı, içerideki sığınmacıların ise güvenli bir şekilde yurtlarına gönderilmek üzere çalışmaların yapıldığı şu günlerde geçmişte olduğu gibi gelecekte de her daim Devlet-i Ebed müddet demeye devam edeceğiz” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ