MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son yaptığı grup toplantısında kürsüde "Mahallenin uşaklarını milliyetçi harekete davet ediyorum" şeklindeki sözleri siyasi kulisleri hareketlendirdi.

MHP lideri Bahçeli’nin bu çağrısı üzerine Gazeteci Murat Yetkin "Kimi kastediyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Bahçeli ise "Mahallenin derken ne demek istediğimiz açık" şeklinde cevap verdi.

Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu

Gazeteci İsmail Saymaz, İYİ Parti çevrelerini yokladığını yazdı. Koray Aydın’ın, Bahçeli'nin doğrudan kendisine seslendiğini düşündüğünü açıkladı. Saymaz bunu da iki nedenle açıklayarak şunları kaydetti: “Hem Ağıralioğlu'nun MHP geçmişi yok. Hem de ‘Uşak’ sözcüğü bir vakitler Bahçeli ile Aydın arasındaki şakalaşmalarda çok defa sarf edilmiş. Bu, Trabzonlu Aydın'ın sıklıkla kullandığı bir sözcük. Ancak MHP'den Aydın'a bir haber ya da elçi gönderilmemiş. Zaten Aydın da çevresine ‘Asla!’ diyor”

TARIM “BERABER GÜLDÜK, BERABER AĞLADIK”

Konuya ilişkin MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, “Bu konuda şuan yorum yapmayayım. Toplumun şu anda kafasında ne varsa bende de onlar var. Bizim Genel Başkanımıza bu sözleri kime söylediniz diye sorma şansımız yok. Şöyle söyleyeyim İYİ Parti’ye gitmiş, sevdiğimiz, milliyetçi olduğundan, vatansever olduğundan şüphesi olmayan birçok arkadaşımız var. Biz bunlarla beraber güldük, beraber ağladık, beraber şarkı söyledik. ‘Mahallenin çocukları’ dediği zaman bunların hepsini kapsar.” ifadelerine yer verdi.

Rabia MOLLAOĞLU