MHP İl Başkanı Tarım, Türkiye ve Trabzon gündemini değerlendirdi.

Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu

MHP Ortahisar İlçe Başkanlığı Yol-İş Holiday Otelde basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli ve  Ortahisar MHP yöneticileri katıldı. Basının sorunlarını yanıtlayan Başkan Tarım, Trabzon’un sorunlarının hepsine MHP olarak el attıklarını belirterek, “Trabzon’un sorunları bugünden kaynaklanmıyor. Trabzon’un sorunları 40 yıl önce başladı. Eksikler 40 sene önce başlamış. Herkes günü kurtarmak için siyaset yapmış” dedi.

Trabzon’un sorunları 40 yıl önce başladı (2)

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ EN BÜYÜK TÜRK PROJESİDİR”

Başkan Tarım, Türkiye gündemini ve MHP’nin şuan ki duruşunu anlatan bir konuşma yaparak, “Genel Başkanımız Ankara’da nasıl duruyorsa, olaylara nasıl bakıyorsa bizde aynı şeyi yapıyoruz. Ben iddia ediyorum ki Milliyetçi Hareket Partisi en büyük Türk projesidir. Bunu herkesle tartışırız. MHP olmasaydı Türkiye diye bir ülke yoktu. Biz darbeye kurban olmuştuk. Çok darbe gördük. Kenan Evren darbe yaptığında bizim büyüklerimiz bize Türkiye 20 sene geriye gitti dediler. Herkes işine gitti, para kazanmaya devam etti. Türkiye böyle bir darbeyle kurban olmuştur. 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimi darbeden öte iç savaş provasıydı. Biz şuanda iç savaşa halinde ve Suriye’den beterdik. Bunun sıkıntısını en fazla çekecek parti MHP olacaktı. Bunun içindir ki şuanda üzerimize anormal şekilde gelinmektedir. Amerika’dan ve Avrupa’dan gelen açıklamalara baktığımızda Türkiye gerçekten sıkıştırılmış durumdadır” ifadelerini kullandı.

Dün olduğu gibi bugün de yanındayız- Tarım

6 KİŞİLİK DEĞİL 7 KİŞİLİK BİR MİLLET İTTİFAKI KARŞIMIZDADIR

Millet İttifakı ile ilgili açıklamalar yapan Tarım, “FOX TV’den, Halk TV’den başka kanal seyretmeyen bir kesim var ki bunlara sorduğunuz zaman Türkiye sütliman, geldikleri zaman her şeyi düzeltecekler. Geldikleri z aman hiçbir şeyi düzeltme şansları yoktur. 6 kişilik değil 7 kişilik bir millet ittifakı karşımızdadır. 6 kişi masanın etrafında oturmakta bir kişi masanın altından ellerini tutmaktadır. Ben altı ay önce Bakanımız Süleyman Soylu’nun yanına gittiğimde dağdaki terörist sayısını bile söylemişti. 280’lerden bahsetmişti. Şuanda o rakam daha da aşağıya düşmüştür. Fakat Cumhur İttifakı 2023’te seçimi kaybettiği gibi dağdaki eşkıya vurmayla bitmez. Şuanda dağdaki eşkıyanın bitmesinin bir tek sebebi var. Dağa katılım yapılamamaktadır. Bu ittifak kaybettiği anda dağdaki sayı yeniden oluşacak, yeniden sil baştan Türkiye mücadeleye girişecek. Buna hiç gerek yok. 2016’ya kadar CIA’nın ve Amerika’nın marabalığını yapan Türkiye ondan sonra da FETÖ’nün kontrolüne girmiş. Ben bunun suçlusu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bulmuyorum. Demirel’den beri, Özal’dan beri Mesut Yılmaz’dan ve hatta sosyal demokrat olduğuna inandığımız Bülent Ecevit dahi FETÖ ile ilişkiliydi” şeklinde konuştu.

GEDİKLİ İLE ARAMIZDA SORUN YOK

Ortahisar İlçe Başkanı Gedikli ile aralarında sorun olduğu iddialarına cevap veren Tarım, “MHP Trabzon İl Başkanının, Ortahisar İlçe Başkanı ile ilgili sorunları olduğu söyleniyor. Benim bu toplantıdaki esas maksadım Ortahisar İlçe Başkanıyla bir yemekte buluşmaktı. MHP mükemmel bir durumdadır ve moralimizi bozacak hiçbir şey yok. Dışarıdaki insanlar ortaya bir yalan atıyorlar. Bekir Sıtkı Tarım’ın Murat Gedikli’yle arası yokmuş. Şalpazarı’nda programa katılıyorum, aynı gün önemli bir davete katılmam gerektiği için Çarşıbaşı’nda olana katılamıyorum. Bu kez diyorlar ki Mümin Nuhoğlu’yla problemi var. Benim kimseyle sorunum yok. Benim Murat Gedikli ile bir sorunum varsa Murat Gedikli bunu başkalarından değil benden duyar” dedi.

TRABZON’DA PARMAĞIMIZI BASMADIĞIMIZ HİÇBİR SORUN YOK

Trabzon’da gördükleri sorunları yapıcı üslupla çözmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Biz Trabzon olarak Ankara’da bir ivme kazandık. Gerçekten bizi seviyorlar. Ankara’ya sorun getirmeyen bir Trabzon teşkilatları var. Çaykara’dan Şalpazarı’na kadar belediye başkanlarıyla kavga etmeyip alıp onları Ankara’lara taşıyan, bütün yatırımların arkasında olduk. Ama bunları yaptıktan sonra teşekkür ederken sakın beni oraya yazmayın diyen bir il başkanıyım. Ortahisar Belediye Başkanımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir ittifakımız var. Bir sorun olduğu zaman Başkan Zorluoğlu ile Başkan Genç ile görüşüyoruz. Bizim diğerlerinden farkımız çıkıp dövüşmememiz. Medyanın gözü önünde ittifaka zarar verecek hiçbir şey yapmıyoruz. Hiçbir şeyi görmüyor değiliz. Bazı düzelmeler bizim sayemizde oluyor ama bizim sayemizde oluyor demiyoruz. Trabzon’da parmağımızı basmadığımız hiçbir sorun yok. Ama biz şuna bakarız Murat Zorluoğlu,  Ahmet Metin Genç iyi niyetli mi? Mutlaka meseleler vardır. O meseleleri görüşerek çözeriz. Ama kavga etmeyiz” şeklinde konuştu.

TRABZON’DA HERKES GÜNÜ KURTARMAK İÇİN SİYASET YAPMIŞ

Trabzon’un sorunlarının 40 yıl önce başladığını söyleyen Tarım, “Yapılan Gülcemal projesi ile Ganita projesi Trabzon’a çok büyük katma değer katacak olan projelerdir. Şuanda sahil olarak Ordu’ya kadar gittiğinizde en kötü sahil Trabzon’dadır. Akçaabat sahili bile bizden çok daha iyi. Trabzon’a çok güzel bir planlama lazımdı. Ben Murat Zorluoğlu’nun eksikliklerini kendisine söylerim. Ama Trabzon’a bir katma değer verme noktasında verdiği mücadeleyi görüyorum. Bunu gördüğüm yerde Türkiye’de bir şeyler oldu. İhalelerin hepsinde yavaşlamalar oldu. Bunun sebebi dünyanın girmiş olduğu krizden Türkiye’nin de nasibini alması. Ama bu demek değildir ki yatırımlar olmayacak. Bunların hepsi olacak. Biz oradan bakıyoruz. Boztepe projesine gelecek olursak şuanda bitme noktasına gelecek bir proje için benim yanlış oldu dememin bir faydası yok. Orada onu düzeltecek olan mimarlar ve mühendislerdir. Oraya viyadüklerinin önüne yüksek ağaçlar dikip o görüntüyü kapatırlar. 40 sene önce MHP yasaklıyken Orhan Karakullukçu’nun televizyonda konuşmasını dinledim. Ben Trabzon’a hiç dokunmayacağım, Trabzon’u nostaljik bırakacağım. Tekke, Ortahisar Mahallelerindeki eski evleri ortaya çıkaracağım. Trabzon’a hiç dokunmadan çevre yolunu yapıp şehri oraya doğru planlayacağım. Adam seçimi kaybetti. Bu vizyon şimdi gerçekleşmiş olsaydı stadyum oraya yapılmazdı, şehir hastanesi oraya yapılmazdı. Boztepe’deki yola ihtiyaç olmazdı. Eksikler 40 sene önce başlamış. Herkes günü kurtarmak için siyaset yapmış. Ben öyle görüyorum” dedi.  

Fatoş YETİMHELLAÇ